Real Astroma Leszno. Jest pierwsza wygrana w sparingu [ZDJĘCIA]

Pierwszy mecz sparingowy przed nowym I-ligowym sezonem rozegrali szczypiorniści Real Astromal Leszno. Odmłodzony i mocno przemeblowana drużyna pokonała KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 35:29.

Leszczynianie trenują dopiero od kilku dni, ale szybko zaaranżowali towarzyską grę ze stałym sparingapartnerem, czyli innym zespołem z zaplecza ekstraklasy, czyli „akademikami” z Zielonej Góry. Mecz rozgrywano nietypowo, bo składały się na niego trzy tercje, każda po 25 minut. Jak na pierwszą grę i zupełnie zmieniony skład było nieźle. Po 25 minutach gospodarze prowadzili (10:7). Potem zwiększyli nawet prowadzenie do 5 trafień, ale w II tercji dopadła miejscowych zadyszka i na chwilę stracili kontrolę nad meczem, przegrywając nawet jedną bramką. Na koniec II tercji jednak znów prowadzili podopieczni trenera Macieja Wieruckiego (20:19). Potem leszczynianie uciekli po trafieniu Jakuba Wieruckiego (27:22) i nie pozwolili już się dogonić, triumfując (35:29).

Jak na pierwszą taką grę było całkiem nieźle. Była zadyszka w II tercji, bo mieliśmy krótką ławkę, łapaliśmy kary, które wynikały ze zmęczenia i błędów. Wytrzymaliśmy i najważniejsze, że wygraliśmy – powiedział Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.