Rycerze Rydzyna. Drugie okazałe zwycięstwo koszykarzy [ZDJĘCIA]

Koszykarze Rycerzy Rydzyna w drugim ligowym spotkaniu odnieśli drugie, zdecydowane zwycięstwo. Tym razem w debiucie przed własną publicznością wysoko ograli Sudety Jelenia Góra.

Już początek spotkania mocno zdeprymował rywala. Mecz od celnego rzutu rozpoczął Rostalski, a w kolejnych dwóch akcjach dwa wsady z rzędu zaaplikował Sudetom – Mateusz Bręk. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 6:0. Na te punkty gospodarzy celną trójką odpowiedział Rafał Niesobski. Rycerze grali szybko, pomysłowo, na bardzo dobrej skuteczności i przewaga rosła. W 5 minucie było już 18:5, a I kwarta zakończyła się przy stanie (36:16).
Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy mocno rotował składem. Gdy na parkiecie przebywała druga piątka mecz się wyrównywał, ale Sudety nie potrafiły tego wykorzystać. Do przerwy po remisowej drugiej ćwiartce było (53:33).
Gospodarzom nic w tym spotkaniu nie groziło, a trzeba powiedzieć, że zespół z powiatu leszczyńskiego nie korzystał z usług Kamila Chanasa, który jeszcze odczuwa skutki kontuzji, odniesionej przed tygodniem w Poznaniu. W końcówce spotkania nasz zespół jeszcze przyspieszył, bo starał się przekroczyć setkę. Ta sztuka się udała po wejściu pod kosz Gerarda Świerczyka. Ostatecznie gospodarze wysoko ograli Sudety 102: 67 i pozostają liderem II ligi, grupa D.

Pierwszą kwartą ustawiliśmy sobie rywala i pewnie wygraliśmy. Mankamenty jednak są. Chwilami gdzieś tam brakowało nam koncentracji. Cieszy mnie postawa zmienników, którzy pokazali się z dobrej strony i zebrali cenne doświadczenie – powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy.

Rycerze Rydzyna – Sudety Jelenia Góra 102:67 (36:16, 17:17, 21:17, 28:17)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Mateusz Bręk 18, Maciej Krówczyński 16, Szymon Milczyński 15 (2x3), Dawid Bręk 14 (1x3), Gerard Świerczyk 10 (1x3), Bartosz Kin 8 (2x3), Adam Nawrocki 7 (1x3), Maciej Rostalski 7 (1x3), Michał Samolak 4 (1x3), Jeremiasz Domagała 2, Kamil Łukanus 1.

Najwięcej dla Sudetów: Rafał Niesobski 12, Jarosław Wilusz 12, Oskar Walaszek 12, Bartosz Jyż 10.