Rycerze Rydzyna. Znów nie mieli problemów z przeciwnikiem

Kolejne bezproblemowe zwycięstwo odnieśli koszykarze Rycerzy Rydzyna, którzy nie mieli problemów z Roben Gimbasket Wrocław. Powalczyła BC Obra Kościan, ale uległa ostatecznie BC Swiss Krono Żary.

Rycerze prowadzili w tym meczu od pierwszych akcji. Wynik otwarł Maciej Rostalski, trafiając z półdystansu, a potem skutecznie egzekwując rzuty wolne. Nasza drużyna rozpoczęła od prowadzenia (4:0). W 5 minucie kolejnego rywala zdeprymował Mateusz Bręk, który w swoim stylu zdobył punkty wsadem. Wynik I kwarty na (22:10) ustalił Milczyński.
Wynik systematycznie rósł i do przerwy notowaliśmy (41:25).
Kilka minut po przerwie wystarczyło, by rywalowi odeszła ochota do walki. Seria 17:0 zrobiła różnicę. Po niej rywal nie mógł się już podnieść i przegrał w Rydzynie 82:54 (22:10, 19:15, 26:9, 15:20)
Punkty dla Rycerzy zdobywali: Milczyński 19 (13 zb), Chanas 16 (3x3), D.Bręk 11 (9 as), Krówczyński 9 (1x3), Rostalski 8 (1x3), Domagała 8, Nawrocki 5, Samolak 3 (1x3), M.Bręk 2 (9 zb), Zacharski 1.

Nie powiodło się znów BC Obra Kościan, która podejmowała innego faworyta rozgrywek – BC Swiss Krono Żary. Obra zagrała o niebo lepiej niż w swoim wcześniejszym meczu, ale to nie wystarczyło do wygranej. Początek był nawet udany. P;o trafieniu Hebdzyńskiego było nawet (18:11). Po I kwarcie nieznacznie już prowadzili rywale, którzy prowadzili już do końca. Jednak jeszcze w ostatniej ćwiartce Obra miała rywala na wyciągnięcie ręki. Po rzucie Klimaszewskiego mieliśmy już tylko (81:85), a na 7 3sekundy przed końcem meczu po trafieniu Adamczaka (89:93). Niestety rywal na więcej nie pozwolił, a mecz zakończył się wynikiem 92:100 (24:26, 16:21, 33:32, 19:21).
Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 21 (2x3), Hebdzyński 18 (9 zb), Adamczak 17 (2x3), R.Milczyński 14 (9 as), M.Rau 9, Klimaszewski 8 (1x3), Plewiński 5 (1x3)