Smektała trzeci na inaugurację SEC! Wygrywa ,,Grisza"

Zwycięstwem Grigorija Łaguty zakończyła się pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu (SEC). Podium uzupełnili: Leon Madsen i debiutujący Bartosz Smektała!

Turniej otwierający cykl SEC niestety nie był ciekawym widowiskiem. Decydowały pola startowe, szczególnie te wewnętrzne. Na początku wykorzystali to między innymi Bartosz Smektała, Jarosław Hampel i Vaclav Milik. Ta trójka po dwóch seriach miała po 6 punktów. Potem zaczęły się schody. ,,Smyk" z zewnętrznych pól dorzucił 2 punkty, a na koniec wrócił na pierwsze pole, dorzucając ,,trójkę. 11 punktów dało mu finał, bo zepsuł swój ostatni start Lindbaeck. Obok Smektały w finale znalazł się Grigorij Łaguta.
W biegu ostatniej szansy wygrał Lindbaeck przed Madsenem, którzy uzupełnili stawkę finalistów. W wielkim finale wygrał jadący z pierwszego pola Łaguta. Kąsał go Madsen, a Smektała zdołał wygrać walkę z Lindbaeckiem i w debiucie w SEC stanął na najniższym stopniu podium.

Wynik I rundy SEC - Gustrow

1. Grigorij Łaguta (Rosja) - 15 (2,2,3,3,2,3)
2. Leon Madsen (Dania) - 11 (0,3,2,3,1,2)
3. Bartosz Smektała (Polska) - 12 (3,3,1,1,3,1)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 11 (3,1,3,3,1,0)
5. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 10 (2,0,3,2,3)
6. Kai Huckenbeck (Niemcy) - 9 (0,2,2,2,3)
7. Vaclav Milik (Czechy) - 8 (3,3,w,0,2)
8. Kacper Woryna (Polska) - 8 (1,2,2,3,0)
9. David Bellego (Francja) - 8 (1,2,3,2,w)
10. Nicki Pedersen (Dania) - 8 (2,0,2,2,2)
11. Jarosław Hampel (Polska) - 7 (3,3,0,1,0)
12. Mikkel Michelsen (Dania) - 7 (2,1,1,0,3)
13. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 4 (1,0,1,1,1)
14. Paweł Przedpełski (Polska) - 3 (0,1,u,0,2)
15. Anders Thomsen (Dania) - 3 (0,d,1,1,1)
16. Kevin Woelbert (Niemcy) - 2 (1,1,0,0,0)
17. Tobias Busch (Niemcy) - NS
18. Ben Ernst (Niemcy) - NS

Pierwszym liderem został oczywiście Grigorij Łaguta, który zgromadził 15 punktów. Drugi jest jednak Smektała - 12 ,,oczek", a trzeci Madsen i Lindbaeck po 11. Drugi turniej SEC 27 lipca w Toruniu.