Srebrny Kask dla faworyzowanego Miśkowiaka. Młode Byki daleko

Na torze w Bydgoszczy rozegrano finałowe zawody o Srebrny Kask na żużlu. Faworytem imprezy był rawiczanin Jakub Miśkowiak. Zawodnik ten nie zawiódł i wygrał, choć rozpoczął od porażki z klubowym kolegą – Mateuszem Świdnickim.

„Misiek” w kolejnych biegach był jednak już bezbłędny i do perfekcji wykorzystywał zewnętrzną część toru. Świdnicki zajął drugie miejsce, a o trzecią lokatę do końca toczyła się zacięta rywalizacja i to do ostatniego 20 biegu. W nim spotkali się: Wiktor Jasiński oraz Mateusz Cierniak. Prawdopodobny był bieg dodatkowy o trzecie miejsce/ Stałoby się tak, gdyby wygrał Cierniak, a zawodnik z Gorzowa był drugi. Do tego jednak nie doszło, bo niebezpiecznie w pierwszym łuku pojechał ten drugi, którego pociągnęło. W efekcie nie było miejsca dla Wiktora Przyjemskiego, utalentowanego zawodnika gospodarzy, który musiał się „katapultować”. W efekcie opuścił tor w karetce pogotowia. Cierniak został wykluczony, a Jasiński w powtórce wykorzystał szansę, dzięki czemu cieszył się z trzeciego miejsca w imprezie.

Teraz kilka słów o juniorach Byków. Szybko swoją przygodę, bo już po pierwszym starcie zakończył Krzysztof Sadurski, który upadł podczas trzeciego okrążenia. Unista wycofał się z zawodów, a oficjalnym powodem były kłopoty sprzętowe. Pozostała dwójka walczyła do końca, ale nie odegrała większej roli w turnieju. Zarówno Kacper Pludra, jak i Damian Ratajczak pojechali na zbliżonym poziomie. Starali się, szarpali, ale na niewiele się to zdało. Ten pierwszy z dorobkiem 6 punktów zajął 12 miejsce. Tuż za nim uplasował się Ratajczak, który uzbierał punkt mniej.

Cel był taki, by wygrać zawody, lub stanąć na podium. Lubię tu startować, ze względu na łagodne łuki i szybką ścieżkę po zewnętrznej. Kto korzystał z tego przyjeżdżał z przodu. Nie wyszło jednak mi tak, jakbym chciał. Chciałbym tu wrócić w najbliższym czasie i poprawić swój wynik – powiedział Kacper Pludra, zawodnik FOGO Unii Leszno.