Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie będą kontrole autobusów w Lesznie? Policja będzie kontrolowała autokary dowożące dzieci na ferie

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
archiwum Nasze Miasto
Do zimowych ferii w Wielkopolsce jeszcze niecałe dwa tygodnie. Część uczennic i uczniów wyjedzie na zimowiska, aby odpocząć i nabrać sił do nauki. Dla policji oznacza to czas wytężonej pracy, bo zapowiadają kontrole kierowców i autobusów pod względem bezpieczeństwa. Komenda Miejska Policji w Lesznie podała wykaz miejsc w których będą prowadzone kontrole autobusów. Ferie dla dzieci w Lesznie i w całej Wielkopolsce rozpoczną się 12 lutego 2024 roku.

Policyjna kontrola autobusów dowożących dzieci na ferie 2024

Bezpieczne ferie to udane ferie. Powinni o tym pamiętać organizatorzy zimowisk, którzy przed wyjazdem autokaru w trasę, muszą go sprawdzić pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli tego nie zrobią, to muszą liczyć się z tym, że w drodze zostaną zatrzymani do kontroli przez policję.

Stróże prawa z Leszna zapowiadają kontrolę stanu technicznego autobusów i przestrzegania przez kierowców przepisów ruchu drogowego. Na drogach nie będzie również pobłażliwości dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, którzy są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg.

Podczas wzmożonych kontroli drogowych policjanci sprawdzą stan techniczny autokarów oraz prawidłowy sposób przewożenia dzieci. Kontrole drogowe będą przeprowadzane nie tylko na głównych trasach - informuje Komenda Miejska Policji w Lesznie.

Wysyłasz dzieci na ferie? Poinformuj policję, mundurowi sprawdzą stan techniczny autobusu

Policja przygotowała wykaz miejsc, w których przeprowadzana będzie kontrola autokarów pod kątem bezpieczeństwa i stanu psychofizycznego kierowcy przed wyruszeniem w trasę. W Lesznie nie wyznaczono miejsca kontroli. Można przypuszczać, że odwrotnie niż w całej Wielkopolsce, kontrole będą miały miejsce w różnych punktach. Szczegółowy wykaz miejsc kontroli znajdziesz TUTAJ

Stróże prawa zwracają się do rodziców posyłających dzieci na zimowiska, aby troszcząc się o ich bezpieczeństwo w czasie podróży zgłaszali wyjazdy.

Z kilkudniowym wyprzedzeniem należy powiadomić jednostkę policji o chęci przeprowadzenia kontroli. W trakcie zgłoszenia należy podać datę i godzinę wyjazdu oraz liczbę autokarów - apeluje policja.

Gdzie będą kontrole autobusów w Lesznie? Policja będzie kont...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto