Leszno: Floreciści wrócili z Mistrzostw Polski Juniorów

KAD
Arkadiusz Gola
Bartosz Cegielski był o krok od zdobycia medalu mistrzostw Polski juniorów. 17 - letni florecista IKS Jamalex Leszno zajął ostatecznie piąte miejsce w gronie zawodników do lat 20.

We wrocławskich mistrzostwach w rywalizacji kobiet 19. miejsce zajęła Aleksandra Gospodarowicz z Polonii 1912 Astromal. Jej klubowa koleżanka Basia Miętka ukończyła rywalizację na 41. pozycji.

W turnieju mężczyzn bardzo dobrze radził sobie Bartosz Cegielski. Zawodnik IKS Jamalex pewnie wygrał wszystkie walki grupowe i po tej części turnieju był liderem. Dotarł aż do 1/4 finału, gdzie trafił na Damiana Kopera z AZS-AWF Poznań. Znalazł się zatem tuż za strefą medalową, na piątym miejscu.

Dobrze spisywał się również drugi z przedstawicieli IKS Jamalex Patryk Kolak, który po eliminacjach grupowych był siódmy. On może mówić o wielkim pechu, bowiem walkę o 1/8 przegrał zaledwie jednym trafieniem 14:15. Ostatecznie uplasował się na 17. pozycji. Z pozostałych leszczynian Łukasz Niedzielski był 35, Mikołaj Rygus - 40, Piotr Niedzielski - 46 (wszyscy z Polonii), Mateusz Gluma (IKS Jamalex) - 48 i Maciej Miętki (Polonia) - 49.

W drugim dniu mistrzostw Polski odbył się turniej drużynowy. Podopieczni Krzysztofa Mielcarka (Kolak, Cegielski i Gluma) zajęli 7. miejsce, a poloniści (Ł. Niedzielski, Rygus, P. Niedzielski, Miętki) ukończyli zawody na 10. pozycji.