MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Poradnik dobrych praktyk. Jak powinny wyglądać szyldy?

Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
Leszczyński magistrat przygotował poradnik dobrych praktyk szyldowych. Z publikacji można skorzystać, zaglądając na stronę leszno.pl. Poradnik będzie częścią tzw. uchwały krajobrazowej, która w najbliższy czwartek (24 X) trafi pod obrady leszczyńskich radnych.

Rolą przewodnika jest pokazanie, że dobre praktyki to zestaw możliwości pozwalający stworzyć szyld łączący najlepsze dopasowanie do charakteru prowadzonej działalności oraz wpasowujący się w charakter miasta i jego architektury.

Estetyka miasta, jego koloryt, jakość zastosowanych w nim rozwiązań ma również niebagatelny wpływ na rozwój świadomości plastycznej następnych pokoleń. Świadomość ta jest budowana podczas obcowania z dobrą jakościowo przestrzenią, utrwalają się wtedy nawyki i potrzeby estetyczne, poczucie piękna, które pozostają na całe życie. Elementami, na których estetyczną jakość możemy wpływać są między innymi szyldy - czytamy we wspomnianej publikacji.

Wymieniono w niej rodzaje szyldów, dzieląc je w pierwszej kolejności na poziome, pionowe. Są również szyldy montowane do elewacji (nazywane „semaforowymi”), wizytówkowe czy umieszczane w świetle witryny. Witrynie również poświęcono nieco więcej miejsca. Wiadomo bowiem, że jest tzw. przestrzenią rzucającą się w oczy, a więc wpływająca na odbiór miejsca, którego element stanowi.

W poradniku zawarto ogólne zasady lokowania szyldów, z uwzględnieniem różnych typów elewacji. Dodatkową wskazówkę w tym zakresie stanowią grafiki. Nie mniej istotne są liternictwo oraz kolorystyka szyldów.

- Niektóre czcionki bardziej lub mniej pasują do poszczególnych słów na które się składają - mają swój odrębny charakter. Są czcionki mniej lub bardziej „dynamiczne”, są szacowne i klasyczne w swoim wyrazie i pasują na przykład do szyldu kancelarii adwokackiej, a inne, bardziej nowoczesne pasują do sklepu komputerowego - podkreślono w poradniku, w którym znaleźć można również informacje na procedur związanych z wykonaniem szyldu.

- Oprócz tego, że z poradnika można skorzystać w internecie, będziemy go również drukować i dystrybuować wśród handlowców na starówce. Wykorzystamy do tego Stację Biznes i działające na starówce stowarzyszenia, głównie zrzeszające handlowców). Najpierw musi jednak zostać podjęta stosowna uchwała przez radnych - zapowiada Lucyna Gbiorczyk z biura prasowego Urzędu Miasta Leszna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto