Rycerze są wciąż w grze o awans. W Bielsku Podlaskim wzięli rewanż

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali w w dwóch pierwszych spotkaniach II rundy play-off koszykarze Rycerzy Rydzyna. Ich rywal – Tur Bielsk Podlaski okazał się wymagającym przeciwnikiem.

Po porażce we własnej hali 90:98 zespół z powiatu leszczyńskiego jechał na rewanż z Turem z nożem na gardle, wszak by zostać w grze o awans do ćwierćfinałów musiał się zrewanżować. Od początku rywalizacja była zacięta, jednak z lekkim wskazaniem na gości z Wielkopolski, którzy wygrali pierwsze 10 minut spotkania 23:19. Także w II kwarcie utrzymywała się kilkupunktowa przewaga przyjezdnych. Ci na chwilę po trafieniu Samolaka mieli 7 punktów więcej, ale jako ostatni skuteczną akcję do przerwy przeprowadził Tradecki i po 20 minutach było 37:32 dla ekipy prowadzonej przez Jędrzeja Jankowiaka.
Po przerwie Rycerze wskoczyli na jeszcze wyższy poziom. Świetnie grał Stanferd Sanny. Po jego akcjach goście odskoczyli już na 14 punktów. Tur jednak nie odpuszczał i po 30 minutach zmniejszył te straty do 11 „oczek”. To jeszcze nie przesądzało o sukcesie gości, ale byli na pewno blisko tego celu. W ostatniej minucie zespół z Podlasia niebezpiecznie zbliżył się na 6 punktów, ale trafienie Stanferda Sanny rozwiało ostatnie nadzieje gospodarzy na sukces. Rycerze ostatecznie wzięli rewanż za porażkę we własnej hali, wygrywając to starcie 84:76. Kluczem do sukcesu okazała się gra w obronie. Tu Rycerze wykonali na pewno kawał dobrej roboty, a akcję dnia w obronie wykonał Kamil Chanas, który w kapitalny sposób zablokował rzut Marcina Marczuka. Dodajmy, że w tej dwójkowej rywalizacji jest remis 1:1 i o awansie jednych, bądź drugich zadecyduje trzeci mecz, który odbędzie się już w środę w hali w Rydzynie.

Tur Bielsk Podlaski – Rycerze Rydzyna 76:84 (19:23, 13:14, 18:24, 26:23)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Sanny 27 (3x3), Samolak 20 (4x3), Milczyński 14, Chanas 13 (1x3), Sobiech 4, Kasiński 4, Nawrocki 2, Świerczyk 0.

Dodajmy, że jeśli Rycerze przejdą II rundę, to w ćwierćfinałach spotkają się ze zwycięzcą pary: Enea Basket Poznań – Ragor Tarnowskie Góry. Po pierwszym meczu bliżej awansu był zespół ze stolicy Wielkopolski. Czyżby szykowały się derby, których stawką będzie wejście do półfinałów?