Tomasz Mrozek mistrzem Wielkopolski kadetów w tenisie stołowym

KS Wamet Dąbcze
Tomasz Mrozek z Wametu Dąbcze sięgnął w Poznaniu po tytuł mistrza Wielkopolski kadetów w tenisie stołowym. W rozegranych w stolicy Wielkopolski zawodach nasz zawodnik przegrał zaledwie dwa sety.

Marsz po mistrzowski tytuł Tomasz Mrozek rozpoczął od pokonania w pierwszej rundzie Jakuba Sawickiego (Czternastka Poznań) 3:0. W kolejnym spotkaniu przedstawiciel Wametu Dąbcze w identycznych rozmiarach rozprawił się z Mateuszem Marciniakiem (Smecz Konin) 3:0. W ćwierćfinale najmłodszy zawodnik 2-ligowej drużyny z powiatu leszczyńskiego ograł turniejową “szóstkę” – Ignacego Glurę (MKS TS Warta Oborniki) 3:0. Kilka minut później Mrozek bez straty seta uporał się z rozstawionym z “dwójką” Rochem Ciesielskim (Prosna Grabów), a w meczu finałowym pokonał faworyta całej imprezy – Franciszka Serafińskiego (Smecz Konin) 3:1. Dzięki wygranej w stolicy Wielkopolski, Tomasz Mrozek awansował na mistrzostwa Polski kadetów, które są rozgrywane przy okazji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w maju w Bilczy.