Wciąż pozostają bez zwycięstwa. Słaby początek I-ligowców

Nie takiego początku rozgrywek na pewno spodziewali się fani szczypiorniaka w regionie. Po trzech kolejkach zarówno Tęcza-Folplast Kościan, jak i Real Astromal Leszno szorują po dnie tabeli. Obie nasze drużyny pozostają bez punktów.

Tym razem bliżej sukcesu była Tęcza-Folplast Kościan, która wybrała się na wyjazdowy mecz z Borem Oborniki Śląskie. Goście z Kościana nawiązali wyrównaną walkę. W I połowie długimi fragmentami prowadzili. Tak było do 15 minuty. W końcówce tej odsłony zaznaczyła się przewaga gospodarzy, którzy zakończyli tę część skutecznym karnym i było (17:12). Po przerwie zrobiło się nawet 18:12, ale Tęcza się nie poddawała, zbliżając się na dwie bramki. W końcówce wydawało się, że zespół z Obornik Śląskich wygra na spokojnie, bo prowadził 30:26. Goście finiszowali. Bramki Meissnera, Grafa oraz Napieralskiego nie odwróciły jednak już losów meczu. Finisz okazał się spóźniony. Ekipa z Dolnego Śląska wygrana 30:29.

Bór Oborniki Śląskie – Tęcza-Folplast Kościan 30:29 (17:12)

Bramki dla Tęczy-Folplast: Napieralski 7, Przekwas 6, Wesołek 5, Krystkowiak 4, Olejnik 2, Meissner 2, Graf 1, Nowak 1, Piątek 1

Niezły początek, a potem znów to samo... Tak można podsumować trzeci mecz sezonu w wykonaniu Real Astromal Leszno. Ekipa trenera Macieja Wieruckiego nie dość, że ma krótką ławkę, to jeszcze na mecz do Świebodzina pojechała dodatkowo bez Pawłowkiego i Łuczaka. Mecz rozpoczął się dla gości z Leszna obiecująco, bo od dwóch trafień Michała Frieske i było to jedyne prowadzenie gości w meczu. Szybko do głosu doszli miejscowi, którzy w 6 minucie objęli prowadzenie (3:2), a do przerwy wypracowali sobie 5 bramek różnicy (15:10). Po przerwie tylko przez chwilę nasza drużyna zniwelowała straty do czterech bramek, ale na więcej nie było jej stać. Gospodarze mieli wszystko pod kontrolą, a mecz zakończyli dwoma bramkami z rzędu, wygrywając bez większego wysiłku (30:23).

ZEW Świebodzin – Real Astromal Leszno 30:23 (15:10)

Bramki dla Real Astromal: Jaśkowski 7, Frieske 5, Napierkowski 4, Szocik 3, Płaczek 2, Mikołajczak 2

Czy kolejna, czwarta kolejka okaże się przełomowa? Miejmy nadzieję, że tak. Real Astromal Leszno podejmie w sobotę, 8 października o godzinie 18.00 - SPR Gorzyce Wielkie. Tęcza-Folplast z kolei w popularnym „Rataju” wybiegnie przeciwko AZS Uniwersytet Zielonogórski.