Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiadomo, w jaki sposób trzeba naprawić drogę Osieczna-Goniembice. Zarząd Dróg Powiatowych ma wyniki specjalistycznego badania gruntu

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Modernizacja drogi Osieczna-Goniembice za blisko 20 000 000 złotych była topową inwestycją prowadzoną przez powiat leszczyński w 2023 roku. Niestety, droga rozpadała się po kilku miesiącach. Zarząd dróg Powiatowych w Lesznie zlecił badanie geotechniczne. Droga prawdopodobnie zostanie naprawiona za pomocą pali stabilizujących grunt. Jeszcze nie znamy odpowiedzi na kluczowe pytanie, chodzi o to czy drogę obejmie naprawa gwarancyjna udzielona przez firmę Colas Polska.

Droga Osieczna-Goniembice przeszła badanie geotechniczne

Zamiast przejazdu zmodernizowaną w 2023 roku drogą Osieczna-Goniembice kierowców czekają miesiące OBJAZDÓW. Powodem jest fragment drogi, który rozpadł się. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zlecił badanie geotechniczne, które dało odpowiedź na pytania dotyczące przyczyny rozpadu drogi.

Mamy wyniki badań geotechnicznych, dla zamkniętego odcinka drogi powiatowej Osieczna – Goniembice. Teraz trzeba opracować projekt naprawczy drogi - informuje Jarosław Dokurno z Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Wody gruntowe w miejscu, gdzie obsunęła się ścieżka rowerowa, a po kilku miesiącach droga, są płytko pod ziemią, dlatego droga prawdopodobnie droga zostanie naprawiona za pomocą palowania. Technologia ta oznacza, że w grunt zostaną wbite pale, których zadaniem jest stabilizacja podłoża. Projekt naprawczy drogi określi ilość pali i ich zagęszczenie.

Wody gruntowe są tam dość płytko, bo już od 1,5 metra - dodaje Jarosław Dokurno

Nadal nie wiadomo czy naprawa drogi Osieczna-Goniembice zostanie przeprowadzona w ramach gwarancji, którą udzieliła firma Colas Polska na zmodernizowaną drogę, i jak długo potrwa naprawa feralnego odcinka. Tutaj inwestor musi trzymać się jasno określonych procedur.

Wiadomo, w jaki sposób trzeba naprawić drogę Osieczna-Goniem...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto