Dwa złote medale Polonii 1912 Leszno w mistrzostwach Polski w kickboxingu [ZDJĘCIA]

Przez dwa dni we Włoszakowicach odbywały się Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów, seniorów i weteranów. Cztery medale w imprezie padły łupem Polonii 1912 Leszno, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Wszystkie zostały zdobyte w formule light-contact, choć medale można było też zdobyć w pointfighting. Odnotujmy, że złoty medal w seniorach w wadze 79 kg wywalczył Dominik Walkowiak. Było to jego trzecie złoto z rzędu. W ślady Walkowiaka poszedł Łukasz Mikołajczak w kategorii weteranów w wadze 84 kg.
Polonia zdobyła jeszcze dwa medale innych kolorów. Drugie miejsce i srebro w kategorii weteranów wywalczył w wadze 94 kg Janusz Zielak, a po brązowy krążek w seniorach (74 kg) sięgnął Przemysław Jankowski.
Pozostali zajmowali miejsca 5-8. W tej grupie byli: Hubert Kielaszewski, Weronika Smagała, Wiktoria Frąckowiak oraz Marlena Walczewska.
Dodajmy, że włoszakowicka impreza zgromadziła na starcie ponad 400 zawodników z ponad 50 klubów z całej Polski.