Jakub Fogt ósmy w Pucharze Polski florecistów

archiwum
Jakub Fogt z Polonii 1912 Leszno zajął ósme miejsce w turnieju floretowego Pucharu Polski do lat 17 w Toruniu. To rewelacyjny wynik. Poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Polonista normalnie występuje w kategorii do lat 13, gdzie jest liderem rankingu PZSz. W pokonanym polu pozostawił wielu dużo starszych kolegów, kwalifikując się do szerokiego finału. Ostatecznie był ósmy, a zawody wygrał Adam Jakubowski z UKS Atena Gdańsk, przed kolegą klubowym Tomaszem Gorczycą.
Dobre miejsca zajmowali w imprezie: Szymon Pacholczyk (10) i Dawid Piosik (11) - obaj IKS Leszno. W czołowej ,,20" byli jeszcze: Arkadiusz Gajda (IKS) - 17, Jan Nowak (Polonia) - 18, Jakub Smuda (IKS) - 19.
W gronie kobiet na 28 miejscu sklasyfikowana została Gabriela Miętka z Polonii 1912 Leszno, a jej koleżanka klubowa - Katarzyna Gołembska została sklasyfikowana na miejscu 39.