Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiosenne Leszno sprzed dwóch dekad. Zobaczcie jak wyglądało nasze miasto i jego mieszkańcy dwadzieścia lat temu

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Tak 20 lat temu wyglądało dzisiejsze centrum medyczne Ventriculus. Trudno uwierzyć, prawda?
Tak 20 lat temu wyglądało dzisiejsze centrum medyczne Ventriculus. Trudno uwierzyć, prawda? Michał Wiśniewski archiwum prywatne
Jak wyglądało Leszno i jego mieszkańcy wiosną 2002 roku? Dziś w naszej galerii zdjęć wspominamy ten czas sprzed dwóch dekad na naszych archiwalnych zdjęciach. Zobaczcie jak wyglądały dni na przełomie marca i kwietnia, gdy do życia wraz z wiosną budziło się Leszno dwadzieścia lat temu.

Wspominanie Leszna i jego mieszkańców sprzed lat cieszy się wśród naszych czytelników niesłabnącą popularnością. Wiele osób tęskni do czasów sprzed dekad, inni są ciekawi, jak zmieniało się Leszno. Kolejne osoby szukają siebie na zdjęciach sprzed lat.

Dzisiejsze centrum medyczne Ventriculus i jego przychodnie, a 20 lat temu....

Wiosna w Lesznie  w 2003 roku
Tak 20 lat temu wyglądało dzisiejsze centrum medyczne Ventriculus. Trudno uwierzyć, prawda? Michał Wiśniewski archiwum prywatne

Leszno lat 2000-tych. Wiosna 2003 roku na zdjęciach

Jedno jest pewne spacer w czasie dzięki fotografiom jest świetną rozrywką. Lata 2000 były okresem, gdy archiwa fotograficzne nie były jeszcze tak bogate jak obecnie. Cyfrowa fotografia dająca duże możliwości archiwizacji dopiero raczkowała w miejscowych mediach.

Większość prezentowanych dziś fotografii powstała właśnie na potrzeby relacjonowania życia codziennego Leszna dwadzieścia lat temu. Ich znaczna część ukazała się jeszcze wówczas drukiem w wydawanej w Lesznie Gazecie Poznańskiej, która miała tutaj swój lokalny oddział.

Remont odkrytego basenu przy Strzeleckiej w Lesznie 20 lat temu

Wiosna w Lesznie  w 2003 roku
Remont basenu przy StrzeleckiejMichał Wiśniewski archiwum prywatne

Co znajdziecie na zdjęciach Leszna sprzed 20 lat w naszej galerii?

To prawdziwy przekrój tego, co działo się na przełomie marca i kwietnia dwie dekady temu w Lesznie. Od zdjęć pokazujących mini zoo w Lesznie jeszcze w czasach, gdy oglądać tam można było żubry i niedźwiedzie, po zdjęcie dawnego amfiteatru leszczyńskiego, który przez całe lata działał właśnie obok mini zoo – tam gdzie dziś stoi plac zabaw w pobliżu ulicy Okrężnej. Zdjęcia z 2003 roku to jedne z ostatnich fotografii pokazujących obiekt przed zburzeniem.

Więcej o amfiteatrze i ogrodzie zoologicznym w Lesznie znajdziecie w linkach poniżej

W zdjęciach w naszej galerii ,,wiosna 2023 w Lesznie'' znajdziecie też takie ,,perełki'' jak leszczyńska Love Parade ulicami miasta przed dwoma dekadami, czy zdjęcie dokumentujące to, jak przed 20 laty wyglądało wysypisko śmieci dla Leszna w Trzebani. Dziś nie ma po nim śladu, ale tysiące ton śmieci zbieranych przez lata nie zniknęły. Pokryła je ziemia, którą zasypano góry odpadów w ramach rekultywacji.

Osobną część galerii zdjęć dawnego Leszna z lat 2000-tych tworzą po prostu zdjęcia z życia codziennego mieszkańców naszego miasta. Spacery, bieżące wydarzenia, spotkania, zawody sportowe, nauka w szkole, czy święcenie motocykli przed startem sezonu.

Leszczyńska Love Parade ulicami miasta dwie dekady temu

Wiosna w Lesznie  w 2003 roku
Love Parade w LesznieMichał Wiśniewski archiwum prywatne

Być może odnajdziecie na zdjęciach siebie lub swoich bliskich, a może macie także swoje zdjęcia sprzed lat i chcielibyście się na naszym pośrednictwem podzielić nimi z mieszkańcami. Zapraszamy w tej sprawie do kontaktu z naszą redakcją. Nie jest to z pewnością ostatnia seria zdjęć pokazujących Leszno na zdjęciach sprzed lat.

Tak 20 lat temu wyglądało dzisiejsze centrum medyczne Ventriculus. Trudno uwierzyć, prawda?

Wiosenne Leszno sprzed dwóch dekad. Zobaczcie jak wyglądało ...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto