MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chaos wokół Galerii Starówka w Lesznie. Co z drogami dojazdowymi na kilka dni przed otwarciem dużego obiektu handlowego w centrum Leszna?

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Jak długo potrwa remont Niepodległości w Lesznie? Mieszkańcy Królowej Jadwigi i sąsiednich ulic mają go dość
Jak długo potrwa remont Niepodległości w Lesznie? Mieszkańcy Królowej Jadwigi i sąsiednich ulic mają go dość Michał Wiśniewski
Ta wiadomość nie ucieszy kierowców ani mieszkańców centrum Leszna. Wykonawca prac na ulicy Niepodległości w Lesznie zapowiada, że remont potrwać ma aż do czerwca 2024 roku. Mieszkańcy ulicy Królowej Jadwigi są wściekli, bo zostali na całe tygodnie odcięci od możliwości dojazdu do domów. Za kilka dni otwiera się też nowa Galeria Starówka, a Niepodległości to jedna z dróg dojazdowych do tego obiektu.

Remont ulicy Niepodległości w Lesznie zaczął się w połowie lutego 2024. Służby miejskie zawiadamiały wtedy, że prace mają potrwać 1,5 miesiąca. Ten termin minął na początku kwietnia, a zaawansowanie prac na Niepodległości wcale nie jest duże.

Przedłużający się remont Niepodległości irytuje nie tylko kierowców w Lesznie. Zamknięcie odcinka tej ważnej ulicy w centrum Leszna utrudnia życie także mieszkańcom ulicy Królowej Jadwigi. Wjazd w jednokierunkową ulicę możliwy stał się (tylko na czas remontu) przez ulicę Krótką. Z Niepodległości wjechać się nie da, bo Królowej Jadwigi rozkopano w poprzek przy samym skrzyżowaniu z Niepodległości, a wcześniej nie dało się w nią wjechać, bo przekładano bruk na Niepodległości.

Jak długo potrwa remont Niepodległości? Mieszkańcy Królowej Jadwigi mają go dość
Jak długo potrwa remont Niepodległości w Lesznie? Mieszkańcy Królowej Jadwigi i sąsiednich ulic mają go dośćMichał Wiśniewski

Niepodległości w Lesznie wciąż nieprzejezdna. Mieszkańcy wściekli

Bałagan jest straszny. Nikt chyba nad tym nie panuje. Gdyby odcinek ulicy Niepodległości od ronda do Królowej Jadwigi został zakończony, tak jak było niby zaplanowane, na koniec marca, nie byłoby problemu. Dodajmy to tego fakt, że już otwarta została siłownia w Galerii Starówka gdzie nie działa jeszcze parking podziemny. To wszystko to jakiś absurd – uważa Dariusz, mieszkaniec ulicy Królowej Jadwigi.

Mieszkańcy nie kryją irytacji takim stanem rzeczy.

Kto dopuszcza to takiego opóźnienia? Przecież to jest główna ulica miasta i czas wykonania to powinien być priorytet. Są chyba jakieś odpowiedzialne instytucje w mieście, aby wykonawca wykonał w terminie zadanie, zwłaszcza tak ważny łącznik w mieście przy otwierającej się galerii handlowej – dodaje mieszaniec Królowej Jadwigi.

Jak długo potrwa remont Niepodległości? Mieszkańcy Królowej Jadwigi mają go dość
Jak długo potrwa remont Niepodległości w Lesznie? Mieszkańcy Królowej Jadwigi i sąsiednich ulic mają go dośćMichał Wiśniewski

Handlowcy z ulicy Niepodległości też są wściekli. Zawiadomili urzędników miejskich o utracie klientów, problemami z dostawami i opóźnieniach związanych z remontem.

Odpowiedzialność za realizację miejskich inwestycji drogowych spoczywa na urzędnikach Urzędu Miasta w Lesznie. To oni podpisują umowy z wykonawcą, odpowiadają za organizację ruchu i planowanie inwestycji.

Urzędnicy z Leszna o terminie zakończenia remontu Niepodległości: ,,czerwiec''

Pytamy więc w Urzędzie Miasta Leszna, co z terminem zakończenia prac na Niepodległości. Oto odpowiedź, jaką uzyskaliśmy.

Wykonawca deklaruje, że prace powinny się zakończyć w czerwcu bieżącego roku. W poniedziałek jest rada budowy. Postaramy się ustalić termin zakończenia prac na modernizowanym obecnie odcinku – informuje Lucyna Gbiorczyk z Urzędu Miasta Leszna.

26 kwietnia 2024 otwarcie galerii starówka w Lesznie

Za kilka dni otwiera się nowy obiekt handlowy w Lesznie. Galeria Starówka ma ruszyć w piątek i jedyny dojazd do niej odbywać się będzie ulicą Dąbrowskiego. W piątek położono na niej ostatnią warstwę asfaltu, by dało się dojechać do podziemnego parkingu. Jak ulica Dąbrowskiego zniesie ten test i oblężenie klientów? Przekonamy się już za tydzień.

Tak wygląda Galeria Starówka w Lesznie wewnątrz przed otwarciem

Układają towary w Galerii Starówka w Lesznie. Zobaczcie zdjęcia z wnętrza nowego centrum handlowego w Lesznie na  tydzień przed otwarciem

Galeria Starówka w Lesznie - zobaczcie jak wygląda wewnątrz ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto