MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koalicja Obywatelska odkrywa kadrową układankę w Lesznie. Są pierwsze nominacje na ważne funkcje w mieście

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Rozpoczyna się powyborcze rozdanie kart w Lesznie. Nowym szefem klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Lesznie został Jacek Matecki, a kandydatem na przewodniczącego Rady Miejskiej Leszna jest Patryk Józefowicz.

Wtorkowa konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w Lesznie 16 kwietnia 2024 poświęcona była w dużej części sprawom kadrowym Nowe władze Leszna, które obejmą stery w mieście od maja 2024, już prezentują nazwiska nowych osób odpowiedzialnych za pracę – na razie w Radzie Miejskiej Leszna.

W Lesznie rozstrzygnęło się wszystko w pierwszej turze i teraz rozpoczynamy pracę w samorządzie. Nazwiska swojego najbliższego otoczenia podam po rozpoczęciu urzędowania. Mój mandat poselski został wygaszony 10 kwietnia i zastępuje mnie w Sejmie Alicja Łuczak - mówi Grzegorz Rusiecki, były poseł KO, a teraz prezydent elekt Leszna.

Koalicja Obywatelska odkrywa kadrową układankę w Lesznie. Są pierwsze nominacje
Alicja Łuczak ( z prawej), posłanka elekt KO. Zastąpi w Sejmie Grzegorza Rusieckiego.
Michał Wiśniewski

Nowa posłanka KO zapewniała dziś w Lesznie, choć pochodzi spod Kalisza, to w Lesznie będzie częstym gościem.

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale będę godną reprezentantką Leszna. Biuro poselskie w Lesznie zostaje i zajmiemy się w pierwszej kolejności sprawami dwóch i pływalni w Lesznie. Będę wspierać Leszno w każdej ważnej sprawie i będę tu bywać - zapewnia Alicja Łuczak, posłanka elekt KO.

Łuczak jest nauczycielką języków obcych z ponad 30-letnim stażem. Szefuje też stowarzyszeniu Nasze Kaliskie. Zapewnia, że ma doświadczenie w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych.

- Od zawsze jestem w Platformie. Mój piąty wynik w Wielkopolsce w tych wyborach nie był może imponujący, ale dał mi jednak możliwość wejścia do Sejmu RP. Sporo głosów dostałam też z Leszna. Pewnie to nasz kobiecy elektorat - zapewnia A. Łuczak.

Patryk Józefowicz, który do tej pory był szefem biura poselskiego Grzegorza Rusieckiego w Lesznie. Teraz ma być przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna.

Koalicja Obywatelska odkrywa kadrową układankę w Lesznie. Są pierwsze nominacje
Patryk Józefowicz do tej pory był szefem biura poselskiego Grzegorza Rusieckiego w Lesznie. Teraz ma być przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna. Michał Wiśniewski

Podchodzę do tego z wielką pokorą. Nasz klub w radzie jest zróżnicowany wiekowo, a poparł moją kandydaturę w stu procentach. Miałem trzeci wynik w Lesznie, a najlepszy w swoim okręgu i wyprzedziłem ustępującego prezydenta Łukasza Borowiaka, który walczył też o mandat radnego. To wszystko to dla mnie motywacja – zapewniał dziś Patryk Józefowicz kandydat na przewodniczącego RM Leszna

Przewodniczącym klubu radnych KO w Lesznie został Jacek Matecki.

Koalicja Obywatelska odkrywa kadrową układankę w Lesznie. Są pierwsze nominacje
Jacek Matecki, nauczyciel i radny Leszna. Został nowym szefem klubu radnych KO w LesznieMichał Wiśniewski

KO zapewnia, że widzi w prezydium rady także przedstawicieli PL18 i PiS.

- Będziemy rozmawiać z tymi klubami. Wiemy, że rozmowy z ramienia PiS będzie prowadził z nami Adam Kośmider, a czekamy na wskazanie osoby z PL18 – dodaje G. Rusiecki.

Nazwisko wiceprezydenta albo wiceprezydentów Leszna ma być znane w czwartek lub piątek.

Konferencja prasowa KO w Lesznie i nowego prezydenta Grzegorza Rusieckiego – 16 kwietnia 2024 - wideo

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto