KP Polonia 1912 Leszno. Pierwszy sparing i pierwsza przegrana [ZDJĘCIA]

Piłkarze KP Polonii 1912 Leszno rozegrali pierwsze sparingowe spotkanie przed nowym sezonem. Nasz IV-ligowiec podejmował na własnym boisku inny zespół grający na tym poziomie – Dąb Przybyszów, przegrywając 1:3.

Poloniści przystąpili do sparingu poważnie osłabieni. Wolne dostał Tomasz Wiśniewski, a tacy gracze jak: Piotr Sarbinowski, Jakub Nowak, Karol Smoła, Fryderyk Kokot czy Jakub Rerak prawdopodobnie swoją przyszłość widzą w innych klubach, wszak nie trenują już z drużyną prowadzoną przez Łukasza Koniecznego.

Poloniści jedyną bramkę zdobyli w 60 minucie. Najpierw strzelał w zamieszaniu Łukasz Bugzel, ale skutecznie poprawił Jakub Harendarz. Miejscowi mogli za chwilę trafić po raz drugi, ale strzał z dystansu Bugzela bramkarz zespołu z lubuskiego sparował do boku. Gospodarze słabli z każdą minutą, co wykorzystał wybiegany rywal, wygrywając 3:1.

Sami piłkarze mówili w trakcie meczu o zmęczeniu. Za nami ciężkie treningi i nogi były z każdą minutą bardziej ciężkie. Sparing pożyteczny z dobrym zespołem. Pracujemy dalej. Czeka nas kilka sparingów, kolejno z Koroną Piaski, Koroną Wilkowice, Promieniem Krzywiń i Polonią Trzebnica. Jeśli chodzi o skład, to zanosiło się, ze wiele się nie zmieni. Niektórzy jednak widzą siebie gdzie indziej. Będziemy grać tymi zawodnikami, którzy chcą grać. Mamy w zasadzie połowę bardziej doświadczoną, a drugą połowę młodzież, która z powodzeniem rywalizował w poprzednim sezonie w Pucharze Polski – powiedział Łukasz Konieczny, szkoleniowiec KP Polonia 1912 Leszno.

Dodajmy, że rozgrywki IV ligi rozpoczną się 1 sierpnia. Wiemy, że z gry na tym poziomie rozgrywkowym zrezygnowały: KS Opatówek i beniaminek z Murowanej Gośliny. Powód? Stan finansów w dobie kryzysu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani