MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Leszno miało dwóch posłów, a będzie jeden. Kto zajmie fotel Grzegorza Rusieckiego w Sejmie?

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
7 kwietnia 2024 roku poseł Grzegorz Rusiecki stracił mandat poselski i przez pięć lat będzie prezydentem Leszna
7 kwietnia 2024 roku poseł Grzegorz Rusiecki stracił mandat poselski i przez pięć lat będzie prezydentem Leszna Bartłomiej Hypki
7 kwietnia 2024 roku poseł Grzegorz Rusiecki stracił mandat poselski, i co najmniej przez pięć lat będzie prezydentem Leszna. W miejsce Rusieckiego, który z posłem Wiesławem Szczepańskim reprezentowali Leszno w Sejmie, wejdzie Alicja Łuczak z Żelazkowa. W wyborczą niedzielę spotkała ją ogromna niespodzianka, bo wygrała wybory do sejmiku wielkopolskiego, a zostanie posłanką.

Nie będzie dwóch posłów z Leszna

W wyborczy wieczór - 15 października 2023 roku, Leszno mogło świętować sukces, bo po raz pierwszy od kilku kadencji będzie miało dwóch posłów. Wyborczynie i wyborcy zadecydowali o tym, że mandat poselski trafił do Wiesława Szczepańskiego z Lewicy i Grzegorza Rusieckiego z Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Lewicy został wiceministrem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, i praca w resorcie zajmuje dużą część dnia zaś Grzegorz Rusiecki właśnie zamienił fotele, poselski na prezydenta Leszna. Co najmniej przez pięć kolejnych lat będzie zarządzał Lesznem. Kto dostanie poselski mandat po Grzegorzu Rusieckim?

W miejsce Rusieckiego, który z posłem Wiesławem Szczepańskim reprezentowali Leszno w sejmie, wejdzie Alicja Łuczak z ŻelazkowaBartłomiej Hypki

Podkaliskie Żelazkowo będzie miało swoją posłankę

W miejsce Grzegorza Rusiecki posłanką zostanie Alicja Łuczak z Żelazkowa. 15 października 2023 roku Łuczak zdobyła 5 183 głosy, co nie wystarczyło, aby wejść do Sejmu. Kilka miesięcy później dostał miejsce na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej do sejmiku wielkopolskiego. Tym razem udało się i wygrała, ale zamiast radną sejmiku zostanie posłanką.

Alicja Łuczak mieszka w podkaliskim Żelazkowie. Jest nauczycielką, aktywistką i działaczką społeczną z bogatym, wieloletnim doświadczeniem samorządowym. Od 2007 roku jest członkinią Platformy Obywatelskiej. Nowa posłanka zapowiedziała, że biuro w Lesznie zostanie utrzymane.

7 kwietnia 2024 roku poseł Grzegorz Rusiecki stracił mandat poselski i przez pięć lat będzie prezydentem Leszna

Leszno miało dwóch posłów, a będzie jeden. Kto zajmie fotel ...

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto