Obra na fali w IV lidze. Jest też siódma wygrana Polonii

Za nami kolejne spotkania w piłkarskich rozgrywkach IV i V ligi. Po świetnym meczu z Victorią rozochociła się Obra 1912 Kościan, która podtrzymała passę na boisku w Koninie. Ligę niżej rządzi Polonia 1912 Leszno.

Obra jechała do Konina w roli faworyta, choć Górnik to spadkowicz z III ligi. Po spadku spisuje się jednak słabo i jak tak dalej pójdzie to zaliczy kolejny zjazd. Obra w pełni wykorzystała słabość przeciwnika i zaaplikowała mu 4 bramki, które zdobyli: Sanocki, Borowiak, Adamski oraz Tomczak.
Czwartej porażki z rzędu doznał beniaminek z Piasków. Korona już do przerwy przegrywała w Kole z Olimpią, a gdy po zmianie stron straciła kolejną bramkę znalazła się pod ścianą. Korona grała ambitnie i zdecydowanie lepiej po przerwie, ale wszystko na co było stać zespół, to tylko jedno trafienie Huberta Szymczaka w 63 minucie. Sytuacje jeszcze były, ale nie zostały wykorzystane i Olimpia wygrała 2:1.

W V lidze zwycięską passę kontynuuje Polonia 1912 Leszno, wygrywając na wyjeździe z Piastem Czekanów 1:3. Na listę strzelców wpisali się: Adam Piwoński, Jakub Harendarz oraz Bartek Doroziński, dla którego był to drugi mecz w seniorskiej drużynie.
Po punkty w tej lidze sięgały też inne nasze drużyny. W derbach powiatu gostyńskiego Kania pokonała Krobiankę 1:0 po trafieniu Goszczyńskiego. O ważne 3 punkty postarała się wreszcie Rawia Walbet Rawicz, która przegrywała z Astrą Krotoszyn 0:1. Do remisu doprowadził najpierw Materkowski, a w samej końcówce pełną pulę gospodarzom dał strzał Oskara Cierniaka. Rawia wygrała 2:1 i poprawiła swoją kiepską pozycję w tabeli. Punktów potrzebował też PKS Racot. Łatwo nie było, ale po twardej walce nasz zespół wygrał 2:1 z GKS Rychtal. Na listę strzelców wpisali się w tym meczu: Matyja oraz Szczerbal. W tabeli na czele wciąż dwie drużyny z kompletem 21 punktów. Po 7 zwycięstw mają: Victoria Skarszew oraz Polonia 1912 Leszno. Trzecia Warta Śrem traci 5 punktów.

Kto z kim w najbliższych meczach?

Kolejny piłkarski weekend też zapowiada się ciekawie. W IV lidze oba nasze zespoły będą mogły liczyć na wsparcie swoich fanów. W sobotę o 14.00 Obra 1912 Kościan podejmować będzie jednego ze spadkowiczów – Nielbę Wągrowiec, która w tabeli jest trzecia z dorobkiem 22 punktów. Na przełamanie liczą w Piaskach. Tam, godzinę później niż w Kościanie rozpocznie się starcie z solidnie prezentującym się Huraganem Pobiedziska. Jeśli Korona nie chce stracić kontaktu z wyżej notowanymi rywalami to musi wreszcie zapunktować.
W V lidze o ósmy kolejny wygrany mecz powalczy Polonia 1912 Leszno. W sobotę o 15.00 podejmie Ostrovie 1909 Ostrów Wielkopolski. Pozostałe nasze drużyny będą miały trudniej, bo wybiorą się na obce boiska. Krobianka Krobia zagra w Śremie z Wartą, Kania w Kobylej Górze z Zefką, PKS Racot w Krotoszynie z Astrą, a Rawia Walbet Rawicz w Pleszewie ze Stalą.