MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Radny krytykuje nowego starostę. Czy powiat leszczyński powinien zwrócić kierowcom pieniądze za objazd drogi Osieczna - Goniembice?

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
- Zastanawiam się, czy nie powinniśmy kierowcom płacić za objazd drogi Osieczna - Goniembice - mówił radny Czesław Fedyk zarzucając kierownictwu powiatu leszczyńskiego nieudolność. Chodzi o to, że odcinek drogi rozpadł się w kilka miesięcy po przebudowie, co spowodowało, że kierowcy wrócili na drogi objazdowe tracąc czas i pieniądze.

Radny mówi o płaceniu kierowcom za objazd drogi Osieczna - Goniembice

Samorząd powiatu leszczyńskiego w 2023 roku za prawie dwadzieścia milionów przebudował drogę z Osiecznej do Goniembic. Jeszcze przed otwarciem rozpadała się ścieżka rowerowa, a zimą 2024 roku fragment nowej drogi. Procedury towarzyszące naprawie uszkodzonej jezdni są powodem krytyki starostwa. Kierowcy są źli, bo od kilku miesięcy zmuszeni są do korzystania z objazdów, tracąc czas i pieniądze.

Często jakość wykonania nowych dróg jest niedopuszczalna. Myślę między innymi o zamkniętej drodze z Goniembic do Osiecznej, której przebudowa kosztował ogromne środki, a remont będzie kosztował następne miliony. Było tutaj coś nieprzygotowane i nie zrobione. Zastanawiam się czy my jako radni, nie powinniśmy kierowcom, którzy od zamknięcia drogi po raz drugi korzystają z objazdów, nie powinniśmy zwrócić poniesionych kosztów. To nie jest ich wina, że musza nadkładać kilometrów dojeżdżając do pracy, znajomych lub rodziny - mówił Czesław Fedyk, radny powiatu leszczyńskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Chociaż Fedyk zwracał się do nowego starosty leszczyńskiego, to tak naprawdę adresatem była większość z Koalicji Obywatelskiej, która zagłosowała za Maciejem Wiśniewskim. Prawo i Sprawiedliwość 7 kwietnia 2024 roku do rady powiatu leszczyńskiego wprowadziło cztery osoby. To nie wystarczy na rządzenie powiatem nawet w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym, kolejnym przegranym wyborów w powiecie leszczyńskim.

Od zaprzysiężenia nowej rady to Koalicja Obywatelska samodzielnie odpowiada za to, co dzieje się w powiecie leszczyńskim. Porażki samorządu już idą na konto nowego starosty i prezydium rady obsadzonej przez polityków KO. W kolejnych miesiącach można spodziewać się wymiany ciosów pomiędzy Koalicją Obywatelską a opozycją w radzie.

Radny krytykuje nowego starostę. Czy powiat leszczyński powi...

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto