MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad milion złotych na roboty w SOSW przy Zamku Królewskim w Rydzynie

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Usługi Dron Leszno
Do 30 kwietnia 2024 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy czeka na oferty w przetargu na przebudowę kanalizacji sanitarnej i modernizację sanitariatów. Samorząd powiatu leszczyńskiego prowadzący SOSW na inwestycję otrzymał pieniądze z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Ośrodek mieści się tuż przy Zamku Królewskim w Rydzynie i jest częścią dawnej rezydencji króla Stanisława Leszczyńskiego.

SOSW w Rydzynie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie ogłosił przetarg na przebudowę kanalizacji sanitarnej i modernizację sanitariatów. Jest to drugi przetarg ogłoszony przez SOSW.

W pierwszym złożono oferty tylko w pierwszej z dwóch jego części. W związku z tym placówka ogłosiła drugie postępowanie, obejmujące tylko modernizację sanitariatów - informuje Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy prowadzony jest przez powiat leszczyński, który na tę inwestycję obejmującą dwa zadania, otrzymał prawie 1 300 000 złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Ponad milion złotych na roboty w SOSW przy Zamku Królewskim w Rydzynie

Zamek Królewski przy SOSW w Rydzynie

Najsłynniejszy zamek ziemi leszczyńskiej pod koniec 2023 roku zmienił nazwę. Nowa jest bardziej prestiżowa i mówi o królewskiej tradycji zamku. Właścicielem zamku był król Stanisław Leszczyński stąd Zamek Królewski w Rydzynie. Uchwała o nowej nazwie podjął Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. A co wspólnego ma SIMP z zamkiem w Rydzynie? Stowarzyszenie od 1970 roku opiekuje się zamkiem.

Stowarzyszenie odbudowało rydzyński zamek po spaleni przez żołnierzy radzieckich, którzy nie bez powodu, uważali rezydencję za „gniazdo faszyzmu". W zamku podczas drugiej wojny światowej była szkoła dla młodych hitlerowców. Do odbudowy wnętrz posłużyła dokumentacja fotograficzna z okresu międzywojennego. Ukoronowaniem wieloletnich prac rekonstrukcyjnych i przywróceniem zamku do dawnej świetności, było nadanie dyplomu „Europa Nostra” w 1994 roku.

Usługi Dron Leszno
Dariusz Staniszewski
od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto