Real Astromal Leszno wreszcie zwycięski. Szczypiorniak ograny w Trzynastce

Po dwóch porażkach w dwóch pierwszych spotkaniach wreszcie trochę radości swoim kibicom dali piłkarze ręczni Real Astromal Leszno, którzy podejmowali beniaminka z Gorzyc Wielkich.

Zespół spod Ostrowa oparty jest w dużej mierze na doświadczonych graczach, którzy w przeszłości reprezentowali choćby Ostrovię, czy ekipę z Kalisza. Odmłodzony zespół z Leszna w żadnym ze spotkań w tym sezonie nie jest faworytem. Także tym razem nimi nie byli, ale pokazali swoje lepsze oblicze. Co ciekawe między słupki leszczyńskiej bramki powrócił Jakub Kruk, który w poprzednim sezonie zawiesił buty na kołku. Doświadczony zawodnik postanowił wspomóc swój klub. Jego powrót był naprawdę udany. Kilka razy odbierał ochotę do gry rywalowi, broniąc w beznadziejnych sytuacjach. Szczypiorniak prowadził w tym meczu, ale tylko na początku. Potem do głosu doszli podopieczni trenera Macieja Wieruckiego, którzy w 12 minucie wreszcie znaleźli się na prowadzeniu po trafieniu Mateusza Nowaka (4:3). Gospodarze od tego momentu z mozołem budowali przewagę, by po 30 minutach prowadzić (12:8).

Już na początku II połowy Real Astromal po rzucie Jaszkiewicza odskoczył na 5 bramek. Potem ta przewaga wynosiła nawet 8 trafień. Goście próbowali te straty zniwelować, ale udało im się to tylko połowicznie. Całe spotkanie dość spokojnie wygrali miejscowi, triumfując w Trzynastce 26:21. Poza wspomnianym Krukiem należy wyróżnić też grającego dobry mecz Jaszkiewicza. Generalnie jednak na tę wygraną zapracował cały zespół.

Real Astromal Leszno – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 26:21 (12:8)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Kacper Jaszkiewicz 7, Mateusz Płaczek 5, Piotr Łuczak 5, Mateusz Nowak 5, Jakub Wierucki 3, Dawid Łuczak 1.