Rycerze pewnie wygrywają. BC Obra ulega po walce

Koszykarze Rycerzy Rydzyna wrócili do równowagi po pierwszej porażce w sezonie. Zespół z powiatu leszczyńskiego nie musiał angażować zbyt wielu sił, by wygrać z Exact Systems Śląsk Wrocław. Gonić wynik musiała Obra, która była bliska odwrócenia losów meczu z Tarnovią.

Rycerze ustawili sobie mecz we Wrocławiu w zasadzie już w I kwarcie. Zespół trenera Jędrzeja Jankowiaka objął szybkie prowadzenie (2:19) po wejściu pod kosz Kamila Chanasa. To była absolutna dominacja. Po I kwarcie notowaliśmy (8:27). Szkoleniowiec Rycerzy mógł sobie pozwolić na dużą rotację i dać odpocząć Chanasowi. Nie przeszkodziła też absencja Dawida Bręka. Rycerze wygrali pewnie (52:73).

Exact Systems Śląsk Wrocław – Rycerze Rydzyna 52:73 (8:27, 20:24, 13:11, 11:11)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Rostalski 12 (10 zb), Nawrocki 10, Chanas 9, M.Bręk 9, Domagała 8, Samolak 8, Świerczyk 6, Krówczyński 5, Kin 3, Sz.Milczyński 3 (11 zb), Zacharski 0, Łukanus 0.

Obra goniła, ale bez powodzenia

Koszykarze BC Obry Kościan podejmowali we własnej hali Tarnovię Tarnowo Podgórne. Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, bo od prowadzenia 4:0 po rzutach Ciążkowskiego i Adamczaka. Po wsadzie Rybakowskiego było nawet 16:11, ale finisz w tej kwarcie należał do gości, którzy po 10 minutach prowadzili (22:25). Tarnovia rozpoczęła też lepiej kolejne 10 minut, notując serię 10:0. Obra już do końca musiała gonić wynik. Finisz okazał się spóźniony, bo na odwrócenie wyniku zabrakło czasu. Goście wygrali w Kościanie (81:84).

BC Obra Kościan – Tarnovia Tarnowo Podgórne 81:84 (22:25, 20:25, 11:15, 28:19)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Rybakowski 17 (3x3), Adamczak 16 (1x3), Ciążkowski 13 (1x3), R.Milczyński 11, Hebdzyński 8 (9 zb), Plewiński 6 (2x3), Stankowski 6, Klimaszewski 4, Kiszka 0, M.Rau 0, Stróżyński 0.