Horror, jak na derby przystało. Były rzuty karne!

Mariusz Cwojda
Hubert Szkudelski
Hubert Szkudelski Mariusz Cwojda
MKS Real Astromal Leszno - Grunwald Poznań 22:22. W rzutach karnych triumfowali gospodarze

Remisem 22:22 zakończyły się wielkopolskie derby w I lidze szczypiorniaka mężczyzn i dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę. MKS Real Astromal zainkasował 2 punkty, natomiast Grunwald Poznań musiał zadowolić się jednym punktem.

Było wiadomo, że derby będą zacięte i ciekawe. Walka o zwycięstwo toczyła się od pierwszej do ostatniej minuty. Żadna z drużyn nie rezygnowała i zawodnicy walczyli na boisku z podwójnym zaangażowaniem. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 9:9. Mecz był zacięty do ostatniego gwizdka sędziego.

W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Bramkarz Jakub Skorupiński doskonale interweniował w dodatkowej serii rzutów karnych, natomiast chwilę później Krzysztof Misiaczyk dopełnił formalności, zdobywając decydującą bramkę. Leszczynianie zainkasowali dwa punkty i utrzymali pozycję wicelidera tabeli I ligi, gr.B.

MKS Real Astromal Leszno – Grunwald Poznań 22:22, w rzutach karnych 6:5

Bramki dla MKS Real Astromal zdobyli: Marcin Jaśkowski 8, Piotr Łuczak i Krzysztof Meissner po 3, Jakub Wierucki, Marcel Zdobylak i Michał Przekwas po 2 oraz Hubert Szkudelski i Alan Raczkowiak po 1.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani