Komplet ligowych zwycięstw w I lidze. Lekko nie było. Problemy Pompax Tęczy i BC Obry

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno z kolejną wygraną w rozgrywkach I ligi. Nasze panie nie miały jednak lekko, bo rywalki ze Zgorzelca mocno walczyły do samego końca. Pewnie wygrali za to Rycerze Rydzyna.

Na papierze leszczynianki były zdecydowanymi faworytkami, ale na parkiecie wcale tego nie było widać. Owszem, początek meczu był zdecydowanie dla przyjezdnych, które w 4 minucie po trafieniu Hołtyn prowadziły 9:2. Ta przewaga utrzymywała się zresztą przez całą I połowę, ale była to różnica w granicach 5-9 punktów, co w koszykówce niczego nie gwaratnuje. Po 20 minutach nie było wiadomo nic, bo boiskowy zegar pokazywał stan (34:39).

Po zmianie stron zrobiło się gorąco, bo ekipa ze Zgorzelca zanotowała serię (12:0) i wynik uległ odwróceniu (48:45). Na kwartę przed końcem gospodynie miały dwa punkty więcej (55:53), a było nawet pięć, tyle, że na koniec tej części meczu zza łuku celnie przymierzyła Szloser.
Ostatnie 10 minut bardzo dobrze rozpoczęły koszykarki z Leszna. Najpierw akcją 2+1 popisała się Ratajczak, a potem trafiały kolejno także: Hołtyn, Szloser i Pietrzak, co pozwoliło ekipie trenera Krzysztofa Zajca wypracować 7-punktową przewagę (55:62). Rywalki starały się jeszcze to odrobić i na 44 sekundy przed końcem było zaledwie (67:70). Prowadzenia zespołu z Wielkopolski już nie odbiły, a celnym rzutem wolnym mecz zakończyła Szloser, ustalając wynik na (67:71).

Citronex UKS Basket Zgorzelec – Pompax Tęcza Leszno 67:71 (16:21, 18:18, 21:14, 12:18)
Punkty dla Pompax Tęczy zdobywali: Szloser 15 (2x3), Hołtyn 14 (14 zb), Ratajczak 13 (16 zb), Pisera 12, Pietrzak 10, Siwińska 5, Walentowska 2, Kuczyk 0.

Rycerze zdobyli Oleśnicę

Najmniejszych problemów z pokonaniem kolejnego rywala nie mieli koszykarze Rycerzy Rydzyna, którzy wybrali się na rewanżowy mecz do Oleśnicy w roli zdecydowanego faworyta. Oleśniczanie kilka razy zaskoczyli w obecnym sezonie, ale tym razem tak nie było. Gosxpodarze tego meczu walczyli jak równy z równym przez pierwsze cztery, pieć minut, kiedy po rzutach wolnych Rodaka notowaliśmy remis (7:7). Potem bardzo skutecznie grali goście. Efekt tego był taki, że po I kwarcie było już (18:28). Taka 9-10-punktowa przewaga utrzymywała się przez całą II ćwiartkę meczu, a zespoły zeszły do szatni przy stanie (40:51). Po przerwie goście zwiększyli przewagę po rzucie spod kosza Milczyńskiego do 17 punktów (42:59), ale to nie był jeszcze decydujący cios zadany rywalowi, który na kwartę przed końcem spotkania zbliżył się na 10 punktów. Ostatnie 10 minut nie pozostawiło jednak już żadnych złudzeń. W 35 minucie po trafieniu Domagały znów zrobiło się 17 punktów różnicy, czego przeciwnik nie mógł już odrobić. W końcówce po piątym celnym rzucie zza łuku Sobiecha goście przekroczyli setkę, a cały mecz zakończył się wynikiem (88:106).

Team-Plast KK Oleśnica – Rycerze Rydzyna 88:106 (18:28, 22:23, 25:24, 23:31)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Sz.Milczyński 26 (12 zb), Sanny 18 (5x3), Sobiech 17 (5x3), Chanas 13 (2x3), Kaiński 11, Samolak 7, Nawrocki 6, Janowicz 4, Świerczyk 2, Domagała 2

Po dogrywce lepsza BC Obra

Niezwyle zacięte spotkanie rozegrano w Jeleniej Górze, gdzie Sudety podejmowały BC Obrę Kościan. Prowadzenie w tym meczu przechodziło z rąk do rąk. To była istna sinusoida. Goście rozpoczeli dobrze. Prowadzili nawet różnicą 9 punktów. Potem Sudety miały w tym meczu 10 punktów przewagi, a finalnie 40 minut gry zakończyło się remisem 93:93, po tym jak jeden rzut wolny wykorzystał Rafał Milczyński. Była dogrywka. Znów BC Obra rozpoczęła świetnie, rzucając 7 punktów z rzędu. Sudety odpowiedziały jednak serią 8:0. Do samego końca trwała zażarta walka, a o sukcesie zespołu z Kościana zadecydował rzut Milczyńskiego na 24 sekundy przed końcem dodatkowych 5 minut gry.

Sudety Jelenia Góra – BC Obra Kościan 103:104 (24:25, 28:23, 21:24, 20:21, d.10:11)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 18 (2x3), R.Milczyński 18, Krówczyński 15 (3x3), Kin 14 (4x3), Łukanus 13 (1x3), Kaczmarek 13, Rybakowski 8, Kiszka 5 (1x3),