"Osobowość Roku 2018". Znamy zwycięzców powiatowego etapu plebiscytu

Michał Wiśniewski
O godzinie 22:00 zakończył się plebiscyt "Głosu Wielkopolskiego" Osobowość Roku 2018. Kto zdobył najwięcej głosów w naszym powiecie?

W kategorii Kultura pierwsze miejsce zajął Damian Ziegler, dyrektor GOK w Lipnie który zgromadził 242 głosy. Na drugim miejscu znalazła się Krystyna Grys z Leszna, która otrzymała 188 głosów, a trzecią pozycję wywalczył Szymon Franek, zdobywca 133 głosów.

W kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna na pierwszej pozycji znalazł się Krzysztof Jarząbek, zdobywca 1295 głosów. Drugie miejsce wywalczyła Teresa Rękosiewicz, która zgromadziła 1136 głosów, a na trzeciej pozycji znalazł się Tomasz Frąckowiak z 59 głosami.

W kategorii samorządność i społeczność lokalna na pierwszym miejscu znalazła się Joanna Nawrot z 25 głosami. Z kolei zwycięzcą w kategorii ,,Biznes'' w powiecie leszczyńskim jest Rafał Zalesiński, zdobywca 126 głosów.

Kandydaci, którzy w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu zajmą pierwsze miejsce w poszczególnych powiatach otrzymują awans do etapu wojewódzkiego dyplom i statuetkę potwierdzającą zdobycie powiatowego tytułu zaproszenie na galę wręczenia nagród.

Drugi etap - wojewódzki finał plebiscytu będzie trwać od piątku 15 lutego do środy 27 lutego do godziny 22 (o tej godzinie zakończy się głosowanie).