Pawlicki, Smektała i Hampel ścigali się w czwartek w Szwecji

W czwartek odbyły się dwa spotkania w szwedzkiej żużlowej Elitserien. W obu startowali zawodnicy FOGO Unii Leszno. Dobrze kolejny raz wypadł Piotr Pawlicki. Nie najgorszy występ ma też za sobą Bartosz Smektała. Trzy biegi odjechał Jarosław Hampel.

W Eskilstunie nie popisała się miejscowa Smederna, która została rozbita przez Dackarnę Malilla, którą znów do wygranej 55:35 poprowadził tercet Polaków: Maciej Janowski (12+2), Patryk Dudek (10+2), podobnie jak Piotr Pawlicki 10+2 (2,3,2,1,2). Liderem gości był jednak Oliver Berntzon (14+1).

W Gislaved też górą byli goście. Lejonen uległo bowiem Vastervik Speedway, które zostało liderem ligi. Dla miejscowych świetnie punktował Drabik (13+1) w sześciu startach. Słabiej Jarosław Hampel, który pojawił się w trzech biegach, zdobywając 4 punkty (3,1,0,-). Wśród gości brylowali: Nicki Pedersen (12+1) oraz Peter Ljung (10). Bartosz Smektała zdobył dla zwycięzców 5 punktów z bonusem (1,3,1,0).