Polonia Leszno: Remis na inaugurację trzeciej ligi [ZDJĘCIA]

kst
Polonia Leszno sezon 2013/2014 rozpoczęła od bezbramkowego remisu z odmłodzoną Nielbą Wągrowiec. fot. kst
Polonia Leszno zremisowała pierwszy mecz nowego sezonu trzeciej ligi piłkarskiej. Podczas inauguracyjnej konfrontacji z Nielbą Wągrowiec padł wynik 0:0.

Polonia Leszno i zmiany kadrowe

Piłkarze Polonii Leszno nowy sezon rozpoczęli ze zmianami kadrowymi. Z drużyny odszedł Szymon Matuszewski, Klaudiusz Kaźmierczak, Jarosław Miszkiel, Marek Zator, Marcin Grabski i Jędrzej Zimmer.

- Kadrowo nie jesteśmy słabsi. Doszło do składu kilku zawodników o sporym potencjale. To zresztą nasi zawodnicy wracający po grze w Kobylinie: Łukasz Glapiak, Maciej Tomkowiak i Artur Krawczyk - stwierdził Jerzy Radojewski, trener leszczyńskiej drużyny.

Polonia Leszno kontra Nielba Wągrowiec

Pierwszy mecz sezonu 2013/2014 rozgrywany był w sporym upale.

- Dziś [3 lipca 2013] było widać, że w tych trudnych warunkach oba zespoły bardzo asekuracyjnie podeszły do gry – powiedział po meczu trener Polonii.

W pierwszej połowie piłkę w siatce gości z Wągrowca umieścił Artur Krawczyk. Piłkarz znalazł się jednak na pozycji spalonej. Bramka nie została zaliczona.

Później, w 25 minucie to goście mieli znakomitą sytuację. Ale strzał z okolic pola karnego był niecelny.

W dalszej części meczu dobrym strzałem z dystansu popisał się Hubert Olszak, a pod koniec pierwszej połowy bramkę głową mógł zdobyć dla Polonii Patryk Kowalski.

Po przerwie na bramkę przyjezdnych uderzali między innymi Artur Krawczyk i Patryk Kowalski. Pierwszy z rzutu wolnego; drugi ze strzału z dystansu. Bez powodzenia.

Nielba również miała swoje okazje.

Po doliczonych trzech minutach sędzia zakończył spotkanie. Polonia Leszno bezbramkowo zremisowała z Nielbą Wągrowiec na inaugurację trzeciej ligi w sezonie 2013/2014.

- Nie było dziś zawodnika, który zdecydowałby tym ostatnim precyzyjnym podaniem o sytuacji bramkowej. Dlatego tak niewyraźnie to wyglądało w ataku - powiedział na koniec Jerzy Radojewski.