Pompax Tęcza rozbiła MUKS II Poznań. Drugie zwycięstwo w drugim meczu [ZDJĘCIA]

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno w drugim meczu sezonu w II lidze odniosły znów wysokie zwycięstwo. Podopieczne trenera Krzysztofa Zajca pokonały MUKS II Poznań 85:41.

To było spotkanie bez historii. Młodzież z Poznania nie była w stanie, poza II kwartą nawiązać walki. Pompax Tęcza dobrze weszła w to spotkanie i już po 10 minutach prowadziła (21:6). W II ćwiartce gra się wyrównała. Miejscowe w tej części meczu powiększyły przewagę o jedyne dwa ,,oczka". Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie (42:25).
Po przerwie w grze obu zespołów nic się nie zmieniło. Trener Krzysztof Zajc często rotował składem, a przewaga i tak rosła. W III kwarcie różnica między zespołami wzrosła do 30 punktów, a wszystko skończyło się wysoką wygraną Pompax Tęczy (85:41).
- Nie wszystkie spotkania będą w tej lidze wyglądać jak to. Najgroźniejsze będą: Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz Lider Swarzędz. Te mecze dopiero pokażą nam w jakim miejscu jesteśmy. Póki co gramy naprawdę dobrze - przyznał Krzysztof Zajc, trener Pompax Tęczy Leszno.

Pompax Tęcza Leszno - MUKS II Poznań 85:41 (21:6, 21:19, 29:10, 14:6)
Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Walentowska 20, Raczyńska 17 (4x3), Hołtyn 11, Targosz 8, Plucińska 8, Franckowiak 6, Kuczyk 5, Matuszewska 4, Brambor 4, Arczewska 2, Duda 0, Z.Kowalska 0.