Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Radny sejmiku zwraca uwagę na pociągi. Kolejarze pasażerów na trasie Leszno-Głogów dowożą autobusami

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Tylko w grudniu 2023 roku na trasie Leszno-Głogów i odwrotnie, kolejarze 45 razy wprowadzili autobusową komunikację zastępczą, a dwa razy odwołano pociągi. Grudzień nie był pod tym względem wyjątkowym miesiącem, bo sytuacja w której autobus zastępuje pociąg zdarzał się już w 2022 roku. O interwencję marszałka województwa wielkopolskiego w sprawie zabezpieczenia pociągów na trasie łączącej Leszno z Głogowem prosi radny sejmiku Marek Sowa.

Połączenie kolejowe Leszno-Głogów

Koleje Wielkopolskie z dumą komunikują, że w 2023 roku przewiozły o 2 500 000 pasażerów więcej niż w 2022 roku. A tylko w samym grudniu o 150 000 więcej. Niezadowoleni z jakości świadczonych usług mogą być pasażerowie podróżujący na trasie Leszno-Głogów i odwrotnie.

Tylko w miesiącu grudniu 2023 roku dla 22 pociągów na kierunku Leszno - Głogów wprowadzono autobusową komunikację zastępczą, a w jednym przypadku odwołano pociąg. Podobnie było dla kierunku Głogów – Leszno, gdzie dla 23 pociągów wprowadzono autobusową komunikację zastępczą, a w jednym przypadku odwołano pociąg. Z prośbą o interwencję marszałka województwa wielkopolskiego w sprawie zabezpieczenia składu pociągów na trasie Leszno-Głogów zwraca się radny Marek Sowa. To już kolejna interpelacja radnego Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie. Wcześniej zwracał uwagę marszałka na problem w 2022 roku.

Radny sejmiku zwraca uwagę na pociągi. Kolejarze pasażerów n...

Na trasie Leszno-Głogów ruch zastępczy komunikacją autobusową nadal stale funkcjonuje. Zastępcza komunikacja autobusowa między Lesznem a Głogowem powoduje wydłużenie czasu przejazdu o kilkadziesiąt minut. Ten wydłużony czas jazdy to spóźnienia do pracy lub szkoły, to również późniejsze powroty do domu. Czy moja interpelacja przyniosła poprawę? Niestety nie - napisał radny Marek Sowa.

Jeszcze nie znamy odpowiedzi marszałka Marka Woźniaka na skierowaną do niego interpelację.

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto