Real Astromal Leszno przegrał na inaugurację w Legnicy

Dzisiaj, w środę (awansem) nowy sezon zainaugurowali szczypiorniści I-ligowego Real-u Astromal-u Leszno. Niestety na początek trzeba przełknąć gorycz porażki. Leszczynianie przegrali w Legnicy z Siódemką Miedzią 30:25.

Dwie czołowe drużyny poprzedniego sezonu stworzyły ciekawe widowisko. Bardzo długo mecz był wyrównany, choć goście musieli sobie w nim radzić aż bez piątki zawodników (Musiał, Nowak, Misiaczyk, Rogoziński, Raczkowiak). Mimo to pierwsze 30 minut było wyrównane i zakończyło się remisem (14:14).
Po przerwie delikatną przewagę osiągnęli rywale, ale zespół trenera Macieja Wieruckiego nie odpuszczał i wyrównał na 25:25.
- W końcówce do akcji wkroczyli sędziowie. Podjęli dość dziwną, jeśli nie kontrowersyjną decyzję, co miało wpływ na naszą grę w ostatnich minutach. Sędzia uznał bramkę, której nie powinno być - powiedział Maciej Wierucki, szkoleniowiec leszczyńskiego zespołu.
Zespół z Leszna pogubił się, został wytrącony z rytmu. Nie zdobył już żadnej bramki, w odróżnieniu do Legniczan, którzy trafili jeszcze pięciokrotnie, triumfując 30:25.

Siódemka Miedź Legnica - Real Astromal Leszno 30:25 (14:14)
Bramki dla Real Astromal zdobywali: Jaśkowski 10, Buda 5, Przekwas 3, Szkudelski 3 Wierucki 2, Łuczak 2

W II kolejce zespół z Leszna zagra w hali Trzynastka. 28 września podejmie w derbach Grunwald Poznań.