Sukcesy dwóch leszczyńskich drużyn na OOM w Łodzi

FB Polonia 1912 Leszno
Duży sukces odniosły dwa leszczyńskie, floretowe kluby podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Oba sukcesy odnotowaliśmy w rywalizacji drużynowej.

Nie było co prawda najcenniejszego krążka, czyli złota, ale srebro IKS Leszno i brąz Polonii 1912 Leszno, to spory sukces leszczyńskiej szkoły floretu. IKS Leszno reprezentowali w drużynie: Szymon Pacholczyk, Dawid Piosik, Tobiasz Waściński oraz Filip Winkhof. Z kolei „brązowa” Polonia startowała w składzie: Jakub Fogt, Jan Nowak i Maksymilian Kanci. W turnieju drużynowym IKS Leszno wystawił jeszcze jeden zespół. Druga drużyna tego klubu w składzie: Adam Andrzejewski, Marcin Radajewski, Adam Makałowski i Cezary Ginter została sklasyfikowana na 10 miejscu. Dodajmy, że oba leszczyńskie kluby wpadły na siebie w półfinale, w którym górą był IKS, triumfując 45:27. Zwycięzcy ta wygrana zapewniła finał. Polonia musiała się zmagać w pojedynku o brąz, w którym po horrorze wygrała AZS AWF Poznań 45:43.

Wcześniej odbył się turniej indywidualny. Medali nie było, ale bardzo blisko tego sukcesu był Jan Nowak z Polonii, który został sklasyfikowany na 5 miejscu. Wysoko byli też: Szymon Pacholczyk (IKS), który zajął 9 miejsce i Filip Winkhof (IKS), sklasyfikowany na 12 miejscu. Pozostali zajmowali następujące miejsca: Dawid Piosik (IKS) – 17, Jakub Fogt (Polonia) – 20, Tobiasz Waściński (IKS) – 22, Maksymilian Kanci (Polonia) – 26, Marcin Radajewski (IKS) – 29, Adam Andrzejewski – 31 (IKS), Adam Makałowski (IKS) – 32, Gracjan Waściński (IKS) – 34. To nie pierwszy raz, kiedy oba nasze kluby zaznaczają swoją obecność w imprezie rangi mistrzowskiej, co tylko potwierdza znakomitą pracę z mlodzieżą, za którą stoją trenerzy: Sławomir Mocek (IKS Leszno) oraz Jakub Fogt (Polonia 1912 Leszno).