Szczypiorniści Real Astromal Leszno powrócili do wygrywania [ZDJĘCIA]

Szczypiorniści Real Astromal Leszno z czwartą wygraną w lidze. Nasz zespół odniósł ważne zwycięstwo z klubem z Zielonej Góry i łapie kontakt z wyżej klasyfikowanymi rywalami.

Gospodarze zdecydowanie lepiej rozpoczęli spotkanie. Wynik otwarł Kamil Napierkowski. Potem w 10 minucie po kontrze zakończonej trafieniem Jakuba Wieruckiego gospodarze odskoczyli na 3 trafienia (6:3). W 23 minucie dobrze grający gospodarze po rzucie młodego Aleksa Rybarczyka uciekli nawet na 5 bramek (11:6). Pierwsza część toczyła się pod dyktando zmobilizowanych leszczynian, którzy prowadzili (14:9).
Podopieczni trenera Macieja Wieruckiego wiedzieli, że nie można jeszcze spocząć na laurach i po przerwie po rzucie karnym Raczkowiaka w 34 minucie powiększyli przewagę do 6 bramek (16:10). Potem jednak przydarzyła się chwila chwila słabszej gry miejscowych i Akademicy zbliżyli się na (18:15). Sytuacja jednak szybko została opanowana. Świetnie do kontry biegał Krzysztof Meissner. To po jego trafieniach gospodarze znów uciekli na bezpieczny dystans. W 41 minucie zrobiło się (22:15). Rywal znów się jednak zerwał i jeszcze raz próbował odwrócić losy spotkania. W 48 minucie zbliżyli się na 4 trafienia. Momentalnie zareagował trener Maciej Wierucki prosząc o czas. AZS po tym czasie zmniejszył jeszcze bardziej stratę, bowiem boiskowy zegar pokazywał stan (24:21). Wkrętką popisał się po chwili Jakub Wierucki. Znów przewagę zaczęli budować potrzebujący punktów gospodarze. W 56 minucie po kolejnym trafieniu, rozgrywającego bardzo dobry mecz Meissnera zrobiło się (29:21) i jasne się stało, że trzy punkty pozostaną w Lesznie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem (30:23), a na ten sukces zapracował cały zespół. Poza wspomnianym Meissnerem na duże wyróżnienie zasłużył młodziutki Jędrzej Królikowski, który wyrasta na klasowego bramkarza.
- Robimy dzisiaj kolejny malutki krok do tego, by się utrzymać. Gratulacje dla chłopaków, bo pokazali od pierwszej do ostatniej minuty walkę. Cieszy mnie szczególnie gra w ataku – przyznał Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

Real Astromal Leszno – KU AZS UZ Zielona Góra 30:23 (14:9)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Meissner 10, J.Wierucki 7, Raczkowiak 5, Łuczak 3, Misiaczyk 1, Rogoziński 1, Rybarczyk 1, Szkudelski 1, Napierkowski 1.