Werner trzy razy w ćwierćfinale mistrzostw Polski w Krośnie

KS Wamet Dąbcze
Znakomicie w 31 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym spisał się zawodnik Wametu Dąbcze – Jakub Werner. Przedstawiciel klubu z gminy Rydzyna w Krośnie wystąpił w aż trzech ćwierćfinałach.

Werner, dla którego był to pierwszy w start w krajowym czempionacie do lat 21 (gracz Wametu Dąbcze ma 18 lat), od początku turnieju prezentował wysoką formę. W turnieju drużynowym, w którym wspólnie z Jakubem Różakiem ze Stelli Niechan Gniezno bronił barw reprezentacji Wielkopolski, dotarł do ćwierćfinału. W spotkaniu 1/4 finału
Wielkopolanie przegrali z Morlinami Ostróda 2:3. Wszystkie punkty dla reprezentacji województwa wywalczył Jakub Werner, który pokonał występujących w LOTTO Superlidze Marco Gollę i Kacpra Petasia.

Do najlepszej “ósemki” Jakub Werner awansował także w turnieju gry pojedynczej. Po zwycięstwach nad Sebastianem Musiałem (KS AZS AWFiS Gdańsk) 4:1, Dawidem Pelczarem (Politechnika Rzeszów) 4:1 i Kamilem
Urbanowiczem (Mlexer Elbląg) 4:0, zawodnik Wametu Dąbcze zatrzymał się dopiero na ćwierćfinale. W spotkaniu, które stawką był awans do strefy medalowej, 18-latek przegrał z późniejszym triumfatorem całych mistrzostw – Tomaszem Kotowskim (Energa KTS Toruń) 0:4.

Bliski medalu w Krośnie Jakub Werner był także w grze podwójnej wspólnie z Wojciechem Chrząszczem (Morliny Ostróda). Podobnie jak w turnieju drużynowym i grze pojedynczej, także i w tym przypadku skończyło się na
ćwierćfinale. Najsłabszy występ brązowy medalista mistrzostw Wielkopolski seniorów odniósł w grze mieszanej wspólnie z Gabrielą Dyszkiewicz (ATS Białystok), odpadając w 1/8 finału.