Wisła Mróz Borek - Pogoń Śmigiel 3:2 (1:1)

Arkadiusz KACZMAREK
Pojedynek Wisła Mróz Borek - Pogoń Śmigiel godny był miana szlagieru czwartej wiosennej kolejki spotkań ligi okręgowej. Grano szybko, twardo i pomysłowo. Minimalnie lepsza okazała się Wisła, zwyciężając 3:2.

Rozpoczęło się niepomyślnie dla gospodarzy. W 3 minucie po akcji Krzysztofa Kaminiarza, Adam Olejnik uzyskał prowadzenie dla Pogoni. Wisła wyrównała kwadrands później, po ładnej akcji Romana Frydryszczaka i strzale Tomasza Kaczmarka. - Pierwsza połowa była wyrównana i mogła podobać się kibicom. W przerwie dokonałem roszad w składzie i liczyłem na pozytywene efekty w postaci goli. - mówił trener Wisły Mróz Czesław Wojciechowski.

Szkoleniowiec z Borku nie przeliczył się. W 70 minucie wprowadzony w drugiej połowie na boisku Robert Biernat, płaskim strzałem uzyskał prowadzenie dla miejscowych. Osiem minut później ten sam zawodnik ponownie zmusił do kapitualcji dobrze broniącego Michała Skurpela. Śmigielanie zdołali odpowiedzieć trafieniem Łukasza Ogrodowczyka, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Andrzej Wojciechowski
trener Pogoni Śmigiel
Wygrała drużyna lepsza, choć wcale nie musiała. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. Tanio skóry nie sprzedaliśmy. Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych.

Skład Wisły: Twardowski - Sierżant (46’ Leciejewski), Bzodek, Ludwiczak, Pietrzyk, Frydryszczak, Przepierzyński, Walkowiak, Chwastyniak (75’ Dula), Kaczmarek, Gawroński (46’ Biernat).
Skład Pogoni: Skurpel - Adamczak, Franek, D. Kaminiarz (55’ J. Olejnik), Kuśnierczak, A. Olejnik (63’ Dworczak), K. Kaminiarz, Rydlewski (75’ Basiura), Ogrodowczyk, Piotrowiak.