Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wpadł pijany za kierownicą pod Osieczną dzięki... mapie. Sąsiad miał dość tego, że jeździ pod wpływem po zakupy

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
arch.NM
Dwa promile alkoholu miał we krwi mieszkaniec gminy Osieczna, który wpadł po tym jak jeden z mieszkańców wpisał na Krajową Mapę Zagrożeń jego wysokoprocentowe kursy samochodem pod alkohol. Policjanci pojechali to sprawdzić i przyłapali 39-latka.

Do tej pory Krajowa Mapa Zagrożeń służyła raczej to zwrócenia uwagi na miejsca niebezpieczne, czy wymagające dopilnowania przez policję. Tym razem przysłużyła się nie wskazaniu lokalizacji, ale osoby łamiącej prawo.

W gminie Osieczna ktoś ( zgłoszenia są anonimowe) wskazał na problem związany z piciem alkoholu, ale w opisie zgłoszenie doprecyzował, że chodzi o konretną osobę.

Sąsiad miał dość tego, że jeździ pod wpływem po zakupy

Osoba dokonująca zgłoszenia mając możliwość dodania krótkiego komentarza, poinformowała o mężczyźnie, który regularnie wieczorem jeździ w stanie nietrzeźwości do sklepu po alkohol – mówi Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Patrol policji został skierowany w to miejsce. Drogówka z Leszna faktycznie przyłapała wskazanego kierowcę, a on rzeczywiście siedział za kierownicą pijany.

Mundurowi zatrzymali 39-letniego kierowcę samochodu osobowego, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy na co najmniej 3 lata – dodaje Żymełka.

Wkrótce do sądu w Lesznie trafi akt oskarżenia w tej sprawie. Podejrzanemu grozi do dwóch lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

Krajowa Mapa Zagrożeń okazuje się skuteczna

System pod nazwą Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już szósty rok. To maksymalnie uproszona i anonimowa forma kontaktu mieszkańców z policją.

Wystarczy skorzystać ze strony internetowej wybrać wskazaną lokalizację i wskazać ją wraz z krótkim opisem jako miejsce, którym powinni zainteresować się policjanci.

Każde ze zgłoszeń poddawane jest przez policjantów wnikliwej weryfikacji, a w razie konieczności podejmowana jest współpraca ze stosownymi instytucjami – przyznaje Monika Żymełka.

Korzystający z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mają do dyspozycji 24 zagrożenia w tym między innymi nieprawidłowe parkowanie, używanie środków odurzających, przekraczanie dozwolonej prędkości, akty wandalizmu, znęcanie się nad zwierzętami, żebractwo, czy osoba bezdomna wymagająca pomocy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto