Michał Wiśniewski
Ponad 120 osób zjawiło się w niedzielę w Zaborowie, by wziąć udział w biegu organizowanym po raz pierwszy dla uczczenia 80.rocznicy rozstrzelania przez hitlerowców mieszkańców Leszna. Organizatorzy zapowiadają, że za rok trasa biegu zostanie wyznaczona w centrum Leszna.

Bieg w tym roku odbył się na terenach sąsiadujących ze Szkołą Podstawową numer 4 na leszczyńskim Zaborowie. Na starcie stanęły zarówno dzieci i jak i dorośli, a wszyscy uczestnicy wystartowali w tym samym czasie. Część miała do pokonania dystans 5 kilometrów, inni - dwukrotnie dłuższy.

Pierwszy na mecie 5 kilometrowego odcinka zameldował się Rafał Tomowiak. - Potraktowałem ten bieg jako trening, choć trasa była dość wymagająca. 80 procent biegu odbywało się na nawierzchni gruntowej – mówi na mecie zwycięzca. Zwycięzcą na dystansie 10 kilometrów został Radomir Graf.

Organizatorzy biegu zapowiedzieli dziś, że w przyszłym roku chcą, by trasa zmagań wyznaczona została w centrum miasta. W tym roku okazało się to niemożliwe.