MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czekamy na decyzję nowego prezydenta. Czy remont pływalni Akwawit w Lesznie zostanie wykreślony z miejskich inwestycji?

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Koalicja Obywatelska w Lesznie podczas kampanii wyborczej przedstawiła kilkanaście konkretów, a bardzo dobry wynik 7 kwietnia 2024 roku, który przełożył się na fotel prezydenta miasta dla Grzegorza Rusieckiego i większość w radzie miejskiej, nie będą hamulcem przy realizacji zapowiedzianych konkretów. „Nie ukrywam, że pierwszym z trudniejszych zadań będzie weryfikacja umowy w sprawie remontu pływalni Akwawit" mówi Grzegorz Rusiecki, nowy prezydent Leszna.

Co dalej z remontem pływalni Akwawit w Lesznie?

Nie ukrywam, że pierwszym z trudniejszych zadań będzie weryfikacja umowy w sprawie remontu pływalni Akwawit. Kwota wynosząca 70 000 000 złotych przy założeniach, że jest tam zapis mówiący o wzroście ceny z powodu inflacji, przy inwestycji realizowanej przez 2-3 lata, daje nam dodatkowe 10 000 000 złotych - mówi Grzegorz Rusiecki, nowy prezydent Leszna.

Dariusz Staniszewski

Prezydent Łukasz Borowiak zlecił firmie Adamietz zaprojektowanie i przebudowę pływalni Akwawit. Samorząd prowadząc inwestycję za 74 000 000 złotych, tylko w części ma zabezpieczone pieniądze na realizację. Chodzi o 26 000 000 złotych pochodzących z Polskiego Ładu. Zresztą magistrat pieniądze nie dostał na remont pływalni, a na nowe zagospodarowanie miejskich placów. Ostatecznie samorząd za zgodą rządu mógł przesunąć pieniądze właśnie na basen.

Doświadczenie mówi, że mogą pojawić się prace dodatkowe i to w sytuacji, gdy w Poznaniu czy Wrocławiu rozstrzygane są przetargi na budowę pływalni na około 45 000 000 złotych, nakazuje dosyć poważnie zastanowić się nad tą umową - dodaje Grzegorz Rusiecki.

W ocenie prezydenta elekta G. Rusieckiego umowa na pływalnie zawarta pomiędzy samorządem a firmą Adamietz musi być szczegółowo sprawdzona.

Czekamy na decyzję nowego prezydenta. Czy remont pływalni Ak...

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto