Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejnych trzynaście osób w powiecie leszczyńskim zostanie rodziną zastępczą. Będą mogli dzieciom zapewnić symboliczny dach nad głową

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Powiat Leszczyński
W Starostwie Powiatowym w Lesznie zakończyło się szkolenie kwalifikacyjne dla kandydatów na rodziców zastępczych. Szkolenie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie. Zajęcia prowadzili certyfikowani trenerzy na podstawie programu szkoleniowego. Sesje szkoleniowe trwały od kwietnia do czerwca

W Starostwie Powiatowym w Lesznie zakończyło się szkolenie kwalifikacyjne dla kandydatów na rodziców zastępczych.

- Szkolenie dla rodzin zastępczych były bardzo intensywne. Kandydaci przez 55 godzin przyswajali wiedzę teoretyczną uzupełnioną o indywidualne konsultacje, a później mieli dziesięć godzin praktyki u zawodowych rodzin zastępczych -informuje Mateusz Juśkiewicz, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzine w Lesznie, dodając - Cały kurs finansowany był przez PCPR w Lesznie.

Sesje szkoleniowe rozpoczęły się 01 kwietnia i trwały do 08 czerwca. Były prowadzone przez certyfikowanych trenerów na podstawie programu szkoleniowego Pride Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie. Podczas ostatniego spotkania starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i kierownik PCPR w Lesznie Mateusz Juśkiewicz wręczyli świadectwa 13 osobom, które ukończyły szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępczych.

Dodajmy, że z szkoleń zwolnione są rodziny spokrewnione czyli dziadkowie i babcie dziecka oraz jego starsze rodzeństwo. Wszyscy inni, którzy myślą o tym, aby zostać rodziną zastępczą muszą przejść szkolenie.

Czym jest rodzina zastępcza?

Dla dziecka nie jest obojętne, gdzie się wychowuje. Najlepszym środowiskiem dla niego jest dom rodzinny i opieka biologicznych rodziców. Niestety, każdego roku pewien procent dzieci z różnych przyczyn zostaje pozbawionych swojego naturalnej rodziny. Opieka zastępcza dla takich dzieci jest szansą zapewnienia im nie tylko symbolicznego dachu nad głową, lecz także opieki, godziwych warunków życia.
Rodziny zastępcze muszą liczyć się z tym, że dziecko nie jest im przyznane raz na zawsze i że może ono wrócić do swojej prawdziwej rodziny, jeśli uda jej się pokonać życiowy kryzys.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto