Wszystko działo się kilka dni temu w Lipnie, ale dopiero teraz policja ujawniła szczegóły sprawy. 8 stycznia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi.

- Podczas sprawdzeń okazało się, że kierowca miał w pojeździe kilka paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. W takiej sytuacji policjanci postanowili przeszukać pomieszczenia zajmowane przez mężczyznę na terenie gminy Śmigiel. Okazało się, że w pomieszczeniach gospodarczych przechowuje on prawie 60 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Znajdowały się one w nieopisanych, szarych kartonach – mówi Monika Żymełka z policji w Lesznie.

28-latek z Leszna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Odpowie za przewożenie i przechowywanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zdaniem śledczych wprowadzenie tego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości 80 tysięcy złotych. 28-latkowi grozi teraz do 3 lat więzienia.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!