Medale KUK-SON Pawłowice na turnieju w Olecku

KUK SON Pawłowice
Zawodnicy Klubu Sportowego KUK-SON Pawłowice zdobyli 4 medale na Międzynarodowym Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim w Olecku.

Tym razem Olecko było kolejnym gospodarzem Międzynarodowego Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim ,,Olecko Hidori Cup 2019”. Na starcie turnieju stanęło blisko 700 zawodników i zawodniczek . Reprezentacja KUK-SON Pawłowice liczyła 7 osób:Paulina Bieniek, Lena Małecka, Kamila Stefańska, Zofia Poślednik, Jakub Stachowiak i Max Kowanek i Adrian Florczak. Zawodnicy spisali się znakomicie zdobywając 4 medale po bardzo trudnych walkach. Zdobyli je:

Lena Małecka – złoty medal w kategorii junior waga – 44 kg,

Paulina Bieniek – srebrny medal w kategorii junior waga – 49 kg,

Kamila Stefańska – srebrny medal w kategorii młodzik waga – 48 kg,

Adrian Florczak – srebrny medal w kategorii młodzik waga – 40 kg,

Pozostali zawodnicy musieli uznać wyższość swoich przeciwników i zajęli miejsca poza podium. Bardzo cieszy postawa naszych medalistów, gdyż każdy z nich wykazał się ogromną determinacją i wolą walki, co przełożyło się na zdobycie kolejnych punktów do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Ponadto udział 4 zawodników w walkach finałowych imprezy daje olbrzymią satysfakcję. Gratulujemy! Dzięki punktom w rankingu PZTO do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowała się najlżejsza zawodniczka w kategorii kadet - Zofia Poślednik. Dodajmy, że wyjazd KUK-SON Pawłowice na te zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Krzemieniewo.