Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od dziesięciu lat promują „Drugie życie”. Trzykrotnie zostali laureatami kampanii

Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak

Transplantacja to życie. Drugie życie. Kampania pod hasłem „Drugie życie” od dziesięciu lat gości w Zespole Szkół nr 4, a wcześniej w IV Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Spotkania, akcje promujące dawstwo narządów, imprezy sportowo-rekreacyjne to tylko wybrane przedsięwzięcia organizowane przez placówkę. Jubileuszowa impreza zbliża się wielkimi krokami. W niedzielę, 28 kwietnia szkoła zaprasza Karczmy Borowej na dziesiąty bieg pod hasłem „Transplantacja to życie”

Kampania „Drugie życie” ma na celu promowanie idei transplantacji wśród młodzieży. Uczniowie angażujących się w nią szkół biorą udział w różnych przedsięwzięciach, ale też promują tematykę transplantacji w środowisku lokalnym. „Drugie życie” w IVLO, a od kilku lat ZS nr 4 w Lesznie to tysiące rozdanych oświadczeń woli, spotkania z ludźmi po przeszczepach, a także akcje krwiodawstwa i promujące wpisywanie się do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Szkoła trzykrotnie znalazła się w gronie zwycięzców programu „Drugie życie”. Za każdym razem nagrodą był 1000 zł, które placówka mogła przeznaczyć na dowolny cel.

- Dwukrotnie pieniądze zostały przekazane na wypoczynek dla dzieci znajdujących się w trudniej sytuacji. Trzecia wygrana trafiła do domu dziecka Caritas, który obecnie ma siedzibę naprzeciwko naszej szkoły - mówi Lidia Baksalary, jedna z koordynatorek kampanii „Drugie życie” w Zespole Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie.

Dla promowania idei transplantacji placówka dwukrotnie współorganizowała morsowanie: w Osiecznej i w Boszkowie. Od kilku lat szkoła współpracuje też z Fundacją Chorych na zespół Dandy - Walkera „Podaj dalej”, a szkolni wolontariusze promują ideę transplantacji podczas organizowanego przez fundację koncertu zespołu Strachy na Lachy. Tam również zainteresowanym rozdają oświadczenia woli. Są to małe blankieciki, wielkości karty bankomatowej. Osoba, która zdecyduje się podpisać coś takiego, powinna nosić oświadczenie przy sobie, najlepiej w portfelu. Takiego oświadczenia nie trzeba nigdzie zgłaszać, ma ono charakter informacyjny i pokazuje, że jego posiadacz w razie nagłego wypadku zgadza się na pobranie jego narządów do przeszczepów. Takie oświadczenie będzie można otrzymać również w niedzielę 28 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto