Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zarośnięta chwastami ścieżka nie zachęcała do odwiedzin. Pracownicy MZZ wypielili skwer edukacyjny przy ulicy Lipowej. ZDJĘCIA

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Leszno. Ścieżka edukacyjna przy ulicy Lipowej powstała z inicjatywy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Samo przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Uruchomione w kwietniu miejsce, nie zachęcało do odwiedzin, bo zarosło chwastami.

W kwietniu przy ulicy Lipowej w Lesznie uruchomiono ścieżkę edukacyjną. Pomysłodawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Ze zorganizowanych przez spółkę zajęć edukacyjnych skorzystało blisko 1000 osób. Wśród nich uczniowie, grupy przedszkolne z Leszna i okolic oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Mieszkańcy skarżyli się na chwasty

Na niewielkim skwerze znajdują się urządzenia pomagające w edukacji proekologicznej maluchów. Swoje miejsce znalazło źródełko wody pitnej, dzięki któremu można ugasić pragnienie leszczyńską kranówką. Całość zachęca do odwiedzin i wypoczynku.

Do odwiedzin ścieżki edukacyjnej przymierzałam się od dłuższego czasu. Wreszcie wygospodarowałam trochę wolnego czasu i we wtorek - 9 sierpnia, z rodziną odwiedziłam skwer przy ulicy Lipowej. To co tam zobaczyliśmy jest trudne do opisania. Urządzenia służące edukacji były ukryte w gąszczu chwastów- alarmuje nasza Czytelniczka.

MPWiK tłumaczy

Zapytaliśmy MPWiK o zachwaszczony skwer przy ulicy Lipowej. Spółka przekonuje, że na bieżąco dba o teren miejski, na którym zlokalizowana jest ścieżka edukacyjna poprzez utrzymywanie urządzeń edukacyjnych we właściwym stanie oraz dokonywanie zabiegów pielęgnacyjnych roślin, w tym podlewanie drzew.

Miejska łąka kwietna, której skład dobrano do warunków siedliskowych nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Praktycznie najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest koszenie. Zabieg ten zapewnia jej żywotność, ponieważ odmładza ją i pozwala na ponowne zazielenienie. Zabieg koszenia można wykonać w momencie przekwitnięcia większości gatunków i rozsianiu się ich nasion tj. koniec września – październik- informuje MPWiK w Lesznie, dodając - Łąka jest dobra dla natury – dzięki bioróżnorodności wspiera środowisko naturalne, a poprzez brak potrzeby częstego koszenia zapobiega przesuszeniu gleby, a także zwiększa retencję wód opadowych. Łąka kwietna daje schronienie owadom, pomagając przetrwać im zimę.

W piątek (12 sierpnia) Miejski Zakład Zieleni wypielił skwer edukacyjny przy ulicy Lipowej.

Zarośnięta chwastami ścieżka nie zachęcała do odwiedzin. Pra...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto