Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tu w Lesznie można jeszcze zaparkować za darmo w centrum. Takich miejsc jest coraz mniej

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Kurczy się liczba darmowych miejsc postojowych  w Lesznie. Przy Dąbrowskiego, gdzie chętnie parkowali kierowcy, teraz część parkingu zajął pas zjazdu do nowej galerii handlowej.
Kurczy się liczba darmowych miejsc postojowych w Lesznie. Przy Dąbrowskiego, gdzie chętnie parkowali kierowcy, teraz część parkingu zajął pas zjazdu do nowej galerii handlowej. Michał Wiśniewski
Kurczy się liczba darmowych miejsc parkingowych w centrum Leszna. Przy ulicy Dąbrowskiego, gdzie chętnie parkowali kierowcy, teraz część parkingu zajmuje budowany właśnie pas zjazdu do nowej galerii handlowej. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze w Lesznie w śródmieściu można zaparkować za darmo, nie łamiąc przepisów.

Parkowanie w centrum Leszna, gdzie można za darmo?

Miejsc, gdzie można w Lesznie za darmo zaparkować samochód w ścisłym centrum albo blisko niego, wciąż ubywa. Na wielu podrówkach, czy większych osiedlowych parkingach zamontowano szlabany, gwarantując miejsca tylko mieszkańcom.

Gdzie zatem znaleźć w Lesznie parking za darmo?

Jedną z takich ulic w bezpośredniej bliskości Rynku jest Zielona. Choć znaki mówią jasno, że dojazd mają tam mieszkańcy i dostawcy to ta uliczka jest miejscem, gdzie kierowcy przyjezdni od lat próbują parkowania bez opłat. Jest to niemal codziennie powodem parkingowych ,,wojen''.

Kierowcy parkują tam nie płacąc i robią to czasem w taki sposób, że właściciele posesji mają urwanie głowy z wyjazdem. Wzywają policję albo straż miejską i walczą z piractwem parkingowych, ale wciąż na Zielonej spotkać można chętnych do parkowania niekonieczne zgodnie z logiką.

Teren za ćwicznią miejską to darmowy parking, ale przez większość roku wjazd tutaj oznacza tonięcie w błocie. Miasto planuje tu budowę cywilizowanych miejsc parkingowych, ale najwcześniej w 2024 roku. Michał Wiśniewski

Przykładem darmowego parkingu bezpośrednio przy centrum Leszna jest teren za ćwicznią miejską. Ten rozległy terez to od lat nieco ,,dziki'' parking/ Przez dużą część roku wjazd tutaj oznacza tonięcie w błocie. Miasto planuje
w tym miejscu budowę cywilizowanych miejsc parkingowych, ale najwcześniej w 2024 roku.

Darmowe parkingi w centrum Leszna są też poszukiwane przez kierowców wzdłuż Dąbrowskiego. Teraz część tego darmowego parkingu się kurczy. Na wysokości piekarni zajął go pas zjazdu do nowej galerii handlowej. W 2024 ma tam powstać tam parking podziemny, ale będzie on dostępny zapewne tylko dla klientów galerii Goplana. Ruch handlowy pewnie jeszcze zwiększy zainteresowanie darmowymi miejscami wzdłuż Dąbrowskiego.

Kurczy się liczba darmowych miejsc postojowych  w Lesznie. Przy Dąbrowskiego, gdzie chętnie parkowali kierowcy, teraz część parkingu zajął pas zjazdu do nowej galerii handlowej.

Tu w Lesznie można jeszcze zaparkować za darmo w centrum. ...

Darmowe parkingi w Lesznie? Można takie znaleźć

Po sąsiedzku od budowanej Goplany część kierowców jeszcze do niedawna próbowała szczęścia wokół ,,koszarowca''. Stanowiło to utrapienie dla mieszkańców tej komunalnej kamienicy, Ostatnio obiekt otoczono płotem z powodu planowanych prac na dachu, co nieco ukróciło parkowanie bez kontroli.

Jak zaparkować bez opłat w centrum Leszna?

W inną stronę od Rynku próby parkowania podejmowane są na Narutowicza na przykład vis z vis SP2, Kawałek dalej kierowcy stawiają na parkingu obok MOPR -u przy Korczaka albo na Karasia. Część zostawia auta na tyłach Teatru Miejskiego, tam też nie ma parkomatów. Kolejny wybór to Zacisze i Berwińskich oraz okolice Biedronki właśnie na Zaciszu.

Gdzie parkują Leszczyniacy, którzy nie chcą płacić?

Czasem uda się zaparkować na Śniadeckich niedaleko rozjazdu w Krasińskiego i Przemysłową. Miejsc postojowych bez opłat można też szukać na Wojska Polskiego, Jagiellońskiej i Westerplatte. Kierowcy chętnie parkują też wzdłuż ulicy Grota Roweckiego (trudno o wolne miejsce) i pod wiaduktem tuż obok. Nowe miejsca pojawiły się w sierpniu 2022 na wyremotnowanej ulicy Kustronia.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto