Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Właściciele czworonogów (i nie tylko) apelują, by nie strzelać w sylwestra

Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
Arch. naszemiasto.pl
Zwierzęta mają bardzo wyczulony słuch. Z tego względu dla wielu czworonogów szczególnie trudnym czasem jest okres sylwestra i towarzyszące mu wystrzały fajerwerków. Jak pomóc naszym pupilom przetrwać ten trudny dla nich czas?

Na pewno sylwester oraz 1 stycznia nie będą dla nich łatwe. Tym bardziej że w tych dniach następuje kumulacja fajerwerkowych pokazów. A fajerwerki można kupić w wielu miejscach i choć nie kosztują mało, wciąż wiele osób ochoczo sięga do kieszeni, by wystrzałowo powitać nowy rok.

Pamiętajmy, że fajerwerki można puszczać w sylwestra (31 grudnia) i pierwszy dzień nowego roku (1 stycznia). W przypadku gdy ktoś robi to wcześniej (a niestety wystrzały można już usłyszeć co najmniej od kilku dni), musi liczyć się z tym, że funkcjonariusze mogą wystawić mu mandat.

Coraz więcej osób apeluje, by nie strzelać w sylwestra, biorąc pod uwagę stres, jaki jednocześnie funduje się zwierzakom.

- Kochani Mieszkańcy! Nadchodzi sylwester, czas radości i świętowania. Ale czy możemy uczynić tę noc jeszcze piękniejszą? Dołączmy do Akcji organizowanej przez PL 18 i podarujmy zwierzętom spokój. Bez głośnych fajerwerków cieszmy się tym wyjątkowym wieczorem. Przeznaczmy fundusze, które wydalibyśmy na zakup fajerwerków np. na wsparcie zwierząt z Miedzygminnego Schroniska dla zwierząt Henrykowo - Leszno. Niech nasza radość nie sprawi cierpienia innym istotom. Dołączcie do akcji, by uczynić sylwestra wyjątkowym dla wszystkich! - można przeczytać na stronie leszczyńskiego urzędu.

Co zrobić, gdy w sylwestrowy wieczór rozpocznie się fala fajerwerkowych wystrzałów? Warto już przed sylwestrem zaplanować godziny spacerów. Jeśli ostatni spacer 31 grudnia zorganizujemy naszemu pupilowi około godziny 20.00, jest szansa, że wystrzałów nie będzie jeszcze tak dużo. A 1 stycznia może warto wyjść nad ranem, kiedy to miłośnicy fajerwerkowych pokazów będą jeszcze spać.

Jeśli nasz zwierzak boi się wybuchów, zadbajmy w domu zadbać o przytulne i wyciszone miejsce dla niego. I - jeśli tylko to możliwe - bądźmy z nim. Pupil poczuje się bezpieczniej, jeśli człowiek będzie towarzyszył mu w tych trudnych dla niego godzinach. Można również zwrócić się po pomoc do weterynarza, który zaordynuje zwierzakowi odpowiednie leki wyciszające.

Jeśli ktoś nie wyobraża sobie sylwestrowej nocy bez pokazów pirotechnicznych, ma jeszcze jedno wyjście. Na rynku dostępnych jest coraz więcej tzw. cichych fajerwerków.

Właściciele czworonogów (i nie tylko) apelują, by nie strzel...

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto