Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zamiast blaszanego płotu szkło. Robotnicy położyli szklany sufit nad ulicą w centrum Leszna

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Część ulicy Krótkiej w Lesznie wkrótce będzie obleganym pasażem dzielącym galerię handlową Goplana na dwie części. Robotnicy właśnie pracują przy układaniu wielkich szklanych tafli nad ulicą. Wszystko to ma być gotowe pod koniec pierwszego kwartału 2024, ale czy termin zostanie dotrzymany jeszcze nie wiadomo.

Szklany dach nad ulicą Krótką w Lesznie

Dariusz Staniszewski

Ulica Krótka w Lesznie nigdy nie była szczególnie reprezentacyjna. Pełniła rolę łącznika pomiędzy Dąbrowskiego, Królowej Jadwigi i Chrobrego. Dodatkowo przez blisko dekadę blaszany płot przy części ulicy szpecił centrum Leszna. Wszystko dlatego, że część radnych i handlowcy ze starówki nie chciała galerii handlowej postawionej przez dwóch biznesmenów - Dariusza Miłka i Henryka Jessę.

Pierwszy spór o ulicę Krótką rozpoczął się w 2014 roku, gdy spółka MGC, która chciała postawić galerię handlową Goplana przedstawiła wizualizację nowego obiektu. W projekcie zagospodarowano odciek Krótkiej (mieszczący się pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Królowej Jadwigi) na potrzeby dwupiętrowej galerii. Ten pomysł nie spodobał się części radnych.

Miasto straci ulicę, czy gdy galeria będzie zamknięta, to będzie można tamtędy przejść? - zastanawiał się w 2014 roku radny Marek Ganowicz.

Z kolei radna Barbara Mroczkowska martwiła się o rowerzystów i ścieżkę rowerową wytyczoną na Krótkiej. Miejscy urzędnicy tłumaczyli, że ścieżka dla rowerów zostanie przeniesiona na równoległą ulicę Wróblewskiego.

Zamiast blaszanego płotu szkło. Robotnicy położyli szklany s...

Ostatecznie Dariusz Miłek wycofał się z inwestycji w Lesznie, i duży fragment centrum Leszna zastawiono na blisko dekadę blaszanym płotem. Wreszcie w 2021 roku wiadomość o rozpoczęciu inwestycji przekazał Henryk Jessa. Nowa galeria handlowa będzie skromniejszej od tej, którą chciał zbudować z Dariuszem Miłkiem, za to będzie z podziemnym parkingiem na około 300 samochodów.

Przed rozpoczęciem budowy radni dopytywali się o warunki przejęcia Krótkiej przez inwestora, dzierżawę i czy ulica będzie dostępna dla wszystkich, a nie tylko dla osób robiących zakupy w galerii. Ostatecznie zgodzono się na dzierżawę części ulicy Krótkiej.

Do remontu zostanie zdewastowany odcinek Krótkiej od Ulicy Bolesława Chrobrego do Królowej Jadwigi

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto