Faworyci polegli w komplecie. Za nami regionalne ćwierćfinały

Kto by się spodziewał takich rozstrzygnięć w piłkarskim, regionalnym Pucharze Polski? Jakąś niespodziankę w ćwierćfinale można było przewidzieć, ale, że przegrają wszystkie faworyzowane zespoły, chyba już nie.

Wpływ na przesiew faworytów ma zapewne liga. To na nią bez wątpienia stawiają V-ligowe zespoły z Leszna, Krobi i Gostynia. Zespoły do tych meczów w większości przystępowały w dość eksperymentalnych składach, co faworytom nie wyszło na dobre. Wszystkie zespoły grające na piątym poziomie rozgrywkowym poległy. Polonia przegrywała w Borku Wielkopolskim już 2:0 po dwóch trafieniach Juskowiaka. Całą drugą połowę musiała poza tym grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce jednego ze swych graczy. Wszystko na co było stać gości, to jedynie honorowe trafienie Nowaka.

W Gostyniu losy meczu ważyły się do samego końca. Wydawało się, że Kania z Rawią będą musiały wykonywać rzuty karne. W ostatniej minucie dla gości trafił jednak Cierniak i to Rawia zagra w półfinale. Słabo w Chorzeminie wypadła z kolei Krobianka Krobia, która poległa w zespołem z klasy okręgowej 5:1. W półfinale znalazł się też Sokół-Orkan Chobienice, który występuje w A-klasie i okazał się lepszy od swojego imiennika z Chwałkowa, notowanego też wyżej.

Wyniki 1/4 finału Pucharu Polski OZPN Leszno

Wisła Borek Wielkopolski - Polonia 1912 Leszno 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Juskowiak (18-karny), 2:0 Juskowiak (29), 2:1 Nowak (60)

Kania Gostyń - Rawia Walbet Rawicz 0:1 (0:0)

Bramka: Cierniak (90)

Orkan Chorzemin - Krobianka Krobia 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kasperski (32-karny), 2:0 Żok (56), 3:0 Buśko (58), 3:1 Knopp (59), 4:1 Buśko (63), 5:1 Buśko (79)

Sokół Orkan Chobienice - Sokół Chwałkowo 4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Kuhnke (45-karny), 2:0 Juszczak (45), 3:0 Juszczak (60), 3:1 Kłakulak (68), 3:2 Naskrent (82), 4:2 Juszczak (87)

Półfinały Pucharu Polski na szczeblu regionalnym rozegrane zostaną 27 października. W nich Wisła Borek Wielkopolski podejmie Rawię Walbet Rawicz, a w regionalnych derbach Orkan Chorzemin zagra z Sokołem Orkanem Chobienice.