Janusz Kołodziej indywidualnym mistrzem Polski na żużlu [ZDJĘCIA]

Janusz Kołodziej po raz czwarty w swojej karierze zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski. ,,Koldi" w finale pokonał Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego Piotra Pawlickiego.

Serię zasadniczą w cuglach wygrał Bartosz Zmarzlik, który nie miał sobie równych. Świetnie jeździł też Maciej Janowski i to ta dwójka awansowała bezpośrednio do finału.
W biegu ostatniej szansy taki awans ku uciesze leszczyńskich kibiców wywalczyli Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej, pozostawiając w tyle Patryka udka i Przemysława Pawlickiego.
W finale kapitalną akcją popisał się Kołodziej, który na przeciwległej prostej przecisnął się między Zmarzlikiem, a bandą i pognał po tytuł mistrzowskim. Za jego plecami nic się nie zmieniło. Drugi dojechał Zmarzlik, trzeci Janowski, a na końcu niepocieszony Piotr Pawlicki, który nie zdołał obronić tytułu sprzed roku. Dobre zawody odjechał Dominik Kubera, któremu niewiele zabrakło do czołowej szóstki.

Wyniki IMP - Leszno

1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) - 15+2 (3,3,1,2,3,3) + 1. miejsce w finale
1. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) - 17 (3,3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 14 (3,2,3,3,2,1) + 3. miejsce w finale