Jest druga wygrana. Księżak złamany w III kwarcie [ZDJECIA]

Koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno z drugą wygraną w I lidze. Łatwo nie było, ale jest zwycięstwo. Leszczynianie pokonali Księżaka Łowicz 88:75.

Początek należał jednak do gości. To oni prezentowali się lepiej i wygrali pierwsze 10 minut (20:18). W II kwarcie rywal prowadził nawet (26:37) po rzucie Ratajczaka. 8 punktów w końcówce I połowy rzucił Kamil Chanas i przewaga zmalała do (34:41).
W III kwarcie gospodarzy do walki poderwał Dylewicz. Po jego rzucie leszczynianie wreszcie wyszli na prowadzenie (52:50). Gospodarze zanotowali wtedy run (18:0)., odjeżdżając na (63:50).
Rywal walczył i w końcówce wykorzystał słabszy moment w grze Timeout Polonii i po trafieniu Robaka tracił już tylko 5 punktów (80:75). Księżak więcej punktów jednak już nie zdobył. Miejscowi zakończyli serią (8:0) i wygrali cały mecz dość pewnie (88:75).

Timeout Polonia 1912 Leszno - Księżak Łowicz 88:75 (18:20, 16:21, 30:14, 24:20)
Punkty dla Timeuot Polonii zdobywali: Dylewicz 21 (4x3), Chanas 15 (3x3), Sirijatowicz 12, Skibniewski 11 Sanny 9, Pabian 8 (10 zb), Milczyński 6 (9 zb), Krawczyk 4, Trubacz 2.
Najwięcej dla Księżaka: Robak 20, Stopierzyński 18, Kobus 17.